Las w słoiku

Uczniowie klasy IV a dzięki uprzejmości Pani Weroniki Maraj brali udział w warsztatach tworzenia „lasu w słoiku”. Takie zajęcia to idealny sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką o roślinach i biosferze oraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych, ale przede wszystkim to świetny pomysł na rozwijanie kreatywności i poczucia estetyki. Uczniowie dobrze się bawiąc, stworzyli piękne dekoracje, które mogą służ jako dekoracja na stół.  Harmonogram warsztatów przedstawił się następująco:

• podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki Pani Weroniki, jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu,
  • aby las w słoiku cieszył wszystkich przez długie lata prowadzący warsztaty zaprezentował jak odpowiednio go wykonać,
  • zostały przedstawione zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej, bardzo łatwej pielęgnacji,
  • pani Weronika opowiedziała o procesach zachodzących w szklanych naczyniach,
  • dzieciaki pod okiem eksperta wykonały odpowiednie podłoże,
  • a następnie korzystając z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnego lasu zamkniętego w szkle stworzyły swoje kompozycje.