W piątek, 8 listopada, w Starostwie Powiatowym odbył się Szachowy Turniej Niepodległości. Uczniowie szkół gminy Polkowice rywalizowali ze sobą w dwóch grupach wiekowych (klasy 1-4  i 5-8). Puchar za najlepsze miejsce  zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3, a wyniki indywidualne prezentowały się następująco:

03w  04w

Klasyczne planetarium to budynek z kopułą będącą ekranem dla stojącego pod nią projektora. Przenośne planetarium Bajkonur, to nadmuchiwany okrągły namiot, którego sercem jest wysokiej klasy cyfrowy projektor wyświetlający obrazy. Podczas seansu czujemy się jak pod prawdziwym niebem. Tego właśnie mogli doświadczyć uczniowie klas szóstych, do których zawitał pan astronom Tomasz Lewicki. Oprócz projekcji uczniowie dowiedzieli się o planetach, gwiazdach, podróżach kosmicznych i kosmonautach.

OD

W ramach programu „Spotkania z Czarnym Psem” w klasach VII i VIII psychologowie - p. Małgorzata Niklasińska i p. Sara Cybruch oraz pedagodzy – p. Justyna Wojcińska i p. Adrianna Osos przeprowadziły zajęcia, pt. „Kim jest Czarny Pies? – wprowadzenie do tematyki depresji”. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z książką „Mój Czarny Pies”, otwarcie rozmów na temat depresji i złego samopoczucia psychicznego, a także budowanie pozytywnego klimatu w klasie. Poprzez angażowanie młodych ludzi w dyskusje i zadania, uczniowie mieli przestrzeń do wyrażania własnych opinii i wysłuchania argumentów kolegów.

SC

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole 8 listopada. Młodsze i starsze dzieci uczestniczyły w uroczystych apelach. O godz. 11:11 wielu uczniów i nauczycieli zaśpiewało wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystości towarzyszył podniosły nastrój potęgowany recytacją wierszy laureatów konkursu patriotycznego oraz tańcami, które zaprezentowały uczennice klas V  i VI. Występy taneczne  z szarfami i flagami nawiązywały do barw narodowych. W patriotycznym śpiewaniu klas starszych uczestniczył chór Cantabile wraz z Bąblami – najmłodszymi członkami zespołu. Bąble tego dnia odniosły sukces zajmując I miejsce w XIV Konkursie Pieśni Patriotycznej. Uroczystość była dla wszystkich piękną lekcją patriotyzmu i historii.

JW

Od 18.11.2019r. biblioteka szkolna będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów (zarządzenie dyrektora). Wypożyczenia książek uczniom i nauczycielom odbywają się do 15 listopada 2019 r. Zakończenie skontrum przewidziane jest do 15 grudnia 2019 r. W tym czasie wypożyczalnia jest niedostępna dla czytelników, natomiast uczniowie mogą korzystać z czytelni pod opieką nauczycieli.

Nauczyciele bibliotekarze