W piątek 13 września zajęcia w szkole odbywają się inaczej niż zwykle. Na początek nowego roku szkolnego zaplanowaliśmy dzień, który w nieszablonowy sposób przybliży uczniom różnorodność zajęć w szkole. Pozwoli także bliżej poznać nauczycieli i kolegów z innych klas, a także odkryć swoje talenty, a innym zaprezentować własne. Mamy nadzieję, że dla wszystkich będzie to dobry start w nowy rok szkolny.

Zajęcia w tym dniu to:

1 – 5 lekcja  – warsztaty i zajęcia według harmonogramu pod opieką wychowawcy,

6 lekcja  – pokaz mody szkolnej i koncert talentów (duża sala gimnastyczna).

Pierwsze dni nowego roku szkolnego grupa uczniów naszej szkoły spędziła w Mikuszewie. Tak jak rok temu uczniowie uczestniczyli w warsztatach z językiem niemieckim.  Niektórzy z nich przyjechali do Mikuszewa ponownie. Tematem przewodnim warsztatów były wybrane przygody Asterixa i Obelixa:  Asterix und Obelix – Willkommen im Wunderland!!! Oprócz gier i zabaw językowych uczniowie zetknęli się z samoorganizacją, tzn.: odpowiadali za przygotowanie przerw „kawowych” i kolacji. Śniadania i obiady były serwowane w karczmie pałacowej. Pierwszego dnia na kolację grupa odpowiadająca za jej przygotowanie serwowała naleśniki, a drugiego dnia było ognisko. W wolnym czasie grali w piłkę, tenis stołowy i bilard. Dzieci na warsztatach przebywały pod opieką pani Sylwii Juszczak, nauczycielki j. niemieckiego i pani Marzeny Adamczyk, nauczycielki wychowania fizycznego.

Od 31 maja do 6 czerwca 2019 roku grupa 15 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wymianie polsko – niemieckiej w Mikuszewie. Ze strony niemieckiej, wraz z dwójką opiekunów, przyjechało 15 uczniów ósmej klasy z Mittelschule Würzburg-Heuchelhof. Polscy i niemieccy uczniowie, pod czujnym okiem aktorek, pani Barbary Prądzyńskiej i pani Pip Hill, przygotowali przedstawienie teatralne pt.: Brücken ( Mosty). Sceną przedstawienia był plener nad rzeką Wartą, a scenografię stanowiła otaczająca ją przyroda. Widzami próby generalnej i przedstawienia byli mieszkańcy okolicznych miejscowości: Czeszewa i Mikuszewa.  Miedzy uczestnikami szybko nawiązały się przyjaźnie i wszystkim było bardzo żal odjeżdżać. Nasi uczniowie będą mieli możliwość wyjazdu w tym roku szkolnym do Würzburga. Informacje na temat wymiany udziela pani Sylwia Juszczak, nauczycielka języka niemieckiego.