Wyniki powiatowych konkursów informatycznych

W dniu 7 maja Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki dwóch konkursów informatycznych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. W obu wyróżnili się uczniowie z naszej szkoły.
W XV Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Jan Wieruszewski z klasy 6a. W grupie uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych I miejsce otrzymała Zuzanna Turczynowska z klasy 3a gimnazjalnej. Zadaniem uczniów z młodszych klas było przygotowanie ilustracji na temat "Tu będę mieszkał za 100 lat". Natomiast starsi uczniowie musieli wykonać fotomontaż na ten sam temat.
W II Powiatowym Konkurs Programowania w SCRATCH I miejsce zdobył Michał Gliszczyński z klasy 3a gimnazjalnej, a III miejsce - Szymon Kłos (z tej samej klasy). Uczniowie mieli do napisania program „Wynalazki”, który zaprezentuje trzy najważniejsze (zdaniem uczestnika konkursu) wynalazki.