WSPANIAŁE SUKCESY NASZYCH SZKOLNYCH „ZDOLNYCH ŚLĄZAKÓW”

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli ogromny sukces w kilku prestiżowych wojewódzkich konkursach.

W konkursie „zDolny Ślązak GimnazjalistaOliwia Stefaniak (kl. IIIE) zdobyła dwa tytuły LAUREATA: w XVII Konkursie Geograficznym (nauczyciel – pani Jolanta Wrzos) oraz w XVIII Konkursie Chemicznym (nauczyciele - panie: Emilia Mucha, Ewelina Róg, Amelia Grodecka), zdobyła też tytuł Finalisty XVIII Konkursu Biologicznego (nauczyciel - pani Ewelina Róg).

W konkursie „zDolny Ślązaczek” uczniowie naszej szkoły wywalczyli tytuły:

1. Krzysztof Pajdowski (kl. VIIID) tytuł Laureata XIX Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego (nauczyciel – pani Dorota Kędzierska- Grudzień),
  2. Otylia Stępień (kl. VIIID) – tytuł Laureata XVIII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego (nauczyciel – pani Monika Szybalska).

Oliwia, Krzysztof i Otylia byli zwolnieni z obowiązku pisania egzaminu z danego bloku przedmiotowego, otrzymają też dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

W konkursie Wiedzy o Rosji „Białe noce” nasi uczniowie zdobyli:

1. tytuły LAUREATA: Karolina Smereczniak (kl. IIIB) i Michał Gliszczyński (kl. IIIA) – uczniowie w nagrodę pojadą w lipcu na wycieczkę do Petersburga,
  2. tytuły Finalisty: Miłosz Brzeziński (kl. IIIA), Agnieszka Prus (kl. IIIC), Jakub Flakowski (kl. VIIID).

Uczniów przygotowywali nauczyciele: Edyta Kocaj, Henryk Korniłowicz, Rafał Kajak.

W V Olimpiadzie Geograficznej tytuły Finalisty wywalczyli: Kamil Jakubowski (kl. VIIIE) i Krzysztof Pajdowski (kl. VIIID) – nauczyciele: Janina Robak i Jolanta Wrzos.

W konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” tytuł Finalisty zdobył Krzysztof Pajdowski (kl. VIIID), nauczyciel – pani Edyta Kocaj.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom wspaniałych osiągnięć!

JW