List otwarty nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3

List otwarty nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3

im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach

Drodzy Rodzice!

Zdajemy sobie sprawę, że obecny strajk bardzo komplikuje życie nie tylko nam, ale również Państwu i Państwa dzieciom. To jedyna droga, by zwrócić uwagę społeczeństwa, że sytuacja w polskiej oświacie jest coraz bardziej dramatyczna.

Wprowadzając kolejne reformy, nie konsultowano ich z nami - praktykującymi nauczycielami. Ostatnie zmiany ponownie spowodowały chaos organizacyjny, obciążenie uczniów zbyt obszerną podstawą programową, niedostosowaną do ich rozwoju emocjonalnego i cywilizacyjnego.

Czas najwyższy, aby w sprawach dotyczących kształcenia i wychowania liczono się również z naszym zdaniem – nauczycieli, rodziców i dzieci.

Walczymy o godność i prestiż zawodu nauczyciela. Domagamy się wyższych płac, ponieważ zależy nam na losie kolejnych pokoleń uczniów. Chcemy, by uczyli ich najlepsi specjaliści godnie wynagradzani za swoje kwalifikacje i zaangażowanie.

Dzisiaj zdajemy najważniejszy i najtrudniejszy egzamin w naszym życiu. Liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3

im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach