„Czarny Pies” w Legnicy

„Prima Aprilis” nie kojarzy się z depresją, tylko z żartami i psikusami, jednak idąc tradycji na przekór, a przez to podkreślając wagę problemu, legnickie „Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych” zorganizowało w Teatrze Modrzejewskiej „Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją”. W ramach tego wydarzenia, poza happeningiem i spektaklem legnickiej grupy „Pogotowie Teatralne”, odbyła się konferencja poświęcona depresji u młodzieży, na którą zaproszono panią psycholog Małgorzatę Niklasińską, w celu zeprezentowania naszego szkolnego programu profilaktyki depresji „Spotkania z Czarnym Psem”.  Pani Małgosia starała się zainspirować legnickich uczniów do uruchomienia podobnych inicjatyw w swoich szkołach. Wspierały ją w tym zakresie także działaczki z naszego przyszkolnego „Koła Psychologicznego”. Nasz pomysł na radzenie sobie z „Czarnym Psem” spotkał się z dużym zainteresowaniem u młodzieży i wieloma pozytywnymi opiniami obecnych na konferencji specjalistów (psychiatrów, terapeutów, nauczycieli i aktorów). Mamy nadzieję, że niedługo usłyszymy też o legnickich „Spotkaniach z Czarnym Psem”.