XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

Temat: Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji.

Zadanie: rozpowszechnienie historii i osoby, o której zdecydują się opowiedzieć.

Efekt: krótki film, słuchowisko, witryna internetowa lub inny pomysł promujący losy wybranego bohatera.

Kto: dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat.

TERMINARZ:

• do 4 kwietnia rejestracja
  • 8 kwietnia (23.59) - termin realizacji zadania
  • 30 kwietnia - lista najlepiej ocenionych prac
  • 1 czerwca - wyjazd nagrodzonych do Warszawy na posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży

Dodatkowo najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2019 r.

Informacje dotyczące przebiegu rekrutacji oraz posiedzenia SDiM będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej
https://sdim.sejm.gov.pl/ oraz na oficjalnym profilu SDiM na Facebooku www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy.
Na stronie internetowej znajdziecie też Przewodnik uczestnika XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, który zawiera wskazówki dotyczące sposobu wykonania zadania rekrutacyjnego.

Bliższych informacji udziela p. Edyta Kocaj
(w bibliotece szkolnej).