XIX edycja „Góry Grosza”

Towarzystwo Nasz Dom, założone w 1921r. przez Janusz Korczaka i Marynę Falską, prowadzi od wielu lat akcję „Góra Grosza”. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i kwalifikowanych rodzin zastępczych. U nas zbiórka grosików trwała do początku stycznia 2019 r., a zajął się nią Samorząd Szkolny. W tym roku zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę  595,55 zł. Całość ważyła prawie 46 kg. Szkoda, że tylko trzynaście klas z naszego budynku wzięło udział w pomocy. Ale tym goręcej dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przystąpili do akcji. Udział w działaniach wliczany jest do Klasy na Medal.

Rada SU