Nasi „zDolni Ślązacy” wywalczyli awans do finału!

W wojewódzkim konkursie „zDolny Ślązak Gimnazjalista” i „zDolny Ślązaczek” na etapie powiatowym uczniowie naszej szkoły osiągnęli wielki sukces. Awans do finału konkursu uzyskało trzech uczniów z pięciu przedmiotów:

1. Oliwia Stefaniak (kl. III E) z geografii, chemii i biologii (nauczyciele uczący to: pani Jolanta Wrzos i pani Ewelina Róg),
  2. Krzysztof Pajdowski (kl. VIII D) z matematyki (nauczyciel – pani Dorota Kędzierska- Grudzień),
  3. Otylia Stępień (kl. VIII D) z języka polskiego (nauczyciel – pani Monika Szybalska).

Nasi zdolni uczniowie będą walczyli o tytuł laureata poszczególnych konkursów przedmiotowych, którego uzyskanie zwalnia z obowiązku pisania egzaminu z danego bloku przedmiotowego. Laureat otrzymuje też dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom, życzymy sukcesów w finałach!

JW