Kodowanie jest fajne

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku odbył się w dniach od 6 do 21 października. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano kilka wydarzeń. W klasach szóstych uczniowie uczyli się programować w języku Swift, który jest dostepny na tabletach iPad. W części klas szóstych i w klasach siódmych uczniowie rozwiazywali zadania ze strony code.org. Odbyły się także zajęcia otwarte w ramach zajęć Międzyszkolnej Akademii Programowania dla wszystkich osób zainteresowanych robotyką. Za udział w Tygodniu Kodowania szkoła otrzymała certyfikat.