MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY STRZELECKIE

MIEJSCE REALIZACJI:

STRZELNICA SPORTOWA:  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3,  ul. OCIOSOWA 3, 59-101 POLKOWICE

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Uczestnikiem zawodów może być każdy uczeń klas VI-VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum z dowolnej placówki z terenu Gminy Polkowice
  2. Aby wziąć udział w zawodach potrzebna jest zgoda rodziców wzór zgody znajduje się na stronie skorpion-polkowice.pl, uczniowie SP1 i SP3 mogą pobierać zgody u swoich wychowawców. Mając wypełnioną zgodę należy z nią przybyć w jednym z wyszczególnionych dni i terminów na strzelnicę i wystartować w zawodach.
  3. Podczas zawodów rozegrane zostaną dwie konkurencje. Każdy uczestnik może startować w obu. Konkurencje rozgrywane będą równolegle. Kolejność strzelania konkurencji dowolna.
  4. Wyniki zawodów opublikowane zostaną 09.11.18 na stronach www organizatorów tj. SP 1, SP 3 i KS Skorpion.

KONKURENCJE:

1. Konkurencja „A” to strzelanie z karabinu wyczynowego FWB 300s o zamkniętych przyrządach celowniczych (diopter i muszka kołowa). Odległość od celu 10m. Pozycja siedząca, można opierać łokieć ręki trzymającej karabin o blat . Każdy uczestnik otrzymuje dwie tarcze, z których jedna to tarcza próbna do której może oddać do 10 strzałów oraz numerowana tarcza oceniana do której oddaje 10 strzałów. O wygranej decyduje liczba uzyskanych punktów. Podczas oceny przestrzelin i klasyfikacji obowiązują przepisy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W konkurencji tej występuje osobna klasyfikacja dla chłopców i dziewcząt oraz pionów klas (np. chłopcy kl VII, dziewczęta kl VI itp.).
  2. Konkurencja „B” to strzelanie z wiatrówki łamanej o półotwartych przyrządach celowniczych (szczerbinka i muszka kołowa). Odległość od celu 10m. Pozycja stojąca. Każdy uczestnik otrzymuje dwie tarcze, z których jedna to tarcza próbna do której może oddać do 10 strzałów oraz numerowana tarcza oceniana do której oddaje 10 strzałów. O wygranej decyduje liczba uzyskanych punktów. Podczas oceny przestrzelin i klasyfikacji obowiązują przepisy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W konkurencji tej również występuje osobna klasyfikacja dla chłopców i dziewcząt oraz pionów klas.
  3. Nagrody. W każdej z konkurencji zgodnie z klasyfikacją (a więc podziałem na płeć i piony klas) przyznane zostaną dyplomy za miejsca od 1 do 5. Dyplomy zostaną dostarczone do szkół laureatów do 12.11.2018 r.