Polkowicki Dzień Drzewa

Polkowicki Dzień Drzewa – niezwykłe atrakcje i nagrody dla naszych uczniów

W piękny słoneczny dzień 12 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Polkowickiego Dnia Drzewa. Zaplanowano wiele edukacyjnych imprez. Młodsze dzieci obejrzały spektakl „O czym marzą drzewa”. Klasa IIIb budowała makietę drzewa, w którym zamieszkają słodziaki, a żywe drzewo tworzyły klasy Vd i Ve. W warsztatach ekologicznych pokazujących wpływ powietrza na organizm człowieka brały udział klasy IVa i IVb. Uczniowie z klas VIIIb i VIIIc poznali zadania i sposób działania ekopatrolu GIG, czyli na czym polega badanie czystości powietrza z użyciem specjalistycznego drona. Zostały rozstrzygnięte konkursy, w których nasi uczniowie osiągnęli sukcesy. W konkursie „Tajemnice drzew” w różnych kategoriach wiekowych zdobyliśmy 6 nagród, najwyższym osiągnięciem było I miejsce Tymoteusza Tobera z klasy 1a.
Wielkim sukcesem było zdobycie przez klasę Vd wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kosińską I nagrody w konkursie na ulotkę „Czyste powietrze – nasz wspólny cel”. Film „Nasza misja – niska emisja” ucznia klasy gimnazjalnej IIIa Jakuba Machowicza zdobył II miejsce w konkursie filmowym. Jakub udzielił także wywiadu dla telewizji opowiadając o swoim filmie. Za te dwa konkursy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami wręczanymi przez Burmistrza Polkowic pana Wiesława Wabika i prezentera pogody stacji TVN Meteo pana Tomasza Zubilewicza. Dodatkową nagrodą było nagranie na żywo prognozy pogody z udziałem pana Zubilewicza i klasy Vd z wychowawczynią oraz kolejne nagranie z laureatami konkursu filmowego. Prognozy z udziałem naszych uczniów mogli obejrzeć widzowie z całej Polski na kanałach telewizji TVN.
Rozrywkowym akcentem tego dnia był koncert Norberta Smolińskiego, który obejrzały starsze klasy.

JW