WARSZTATY FILMOWE Z PANEM TOMASZEM ZUBILEWICZEM

20 września w naszej szkole w budynku przy ul. Ociosowej gościliśmy znanego prezentera pogody stacji TVN Meteo – pana Tomasza Zubilewicza, który prowadził warsztaty dotyczące niskiej emisji oraz zasad tworzenia filmów. W zajęciach brali udział przedstawiciele uczniów i nauczycieli ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Uczestników powitał Burmistrz Polkowic, pan Wiesław Wabik podkreślając znaczenie działań dla ochrony czystego powietrza w naszej gminie. Warsztaty odbywały się w związku z konkursem filmowym dla uczniów związanym z obchodami Dnia Drzewa w Polkowicach. Uczniowie poznali etapy tworzenia filmu od planowania, poprzez tworzenie scenariusza, dobór aktorów, nagrywanie ujęć, montaż. Młodzi filmowcy wykorzystali w praktyce zdobytą wiedzę nagrywając krótkie filmiki, które zostały omówione i posłużyły do doskonalenia umiejętności tworzenia filmu. Pan Tomasz Zubilewicz prowadził warsztaty bardzo ciekawie, a uczestnicy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesu w konkursie filmowym!

JW