W środę październiku klasa III BG wraz z wychowawcą i wychowawcą wspomagającym pojechała do schroniska “Amicus “ w Głogowie. Zabraliśmy ze sobą karmę, koce i ręczniki, które otrzymaliśmy ze zbiórki szkolnej oraz z pieniędzy klasowych. Wyprowadziliśmy większość psów na spacer do pobliskiego parku. Nie dość, że pomogliśmy, to jeszcze świetnie się bawiliśmy! Zachęcamy wszystkich do pomocy, a zwłaszcza w tak trudnej porze roku, jaką jest zima.

Klasa III BG

Pod takim tytułem odbyła się 14 listopada 2018 r. szkolna debata, której moderatorami byli Otylia Stępień i Jakub Flakowski z klasy VIII D. Debatę poprzedziło spotkanie Koła Psychologicznego i Rady SU celem ustalenia problematyki i spraw wartych poruszenia w czasie dyskusji. Na środowym spotkaniu było Koło Wolontariatu oraz wszyscy pragnący wziąć udział w dyskusji. Temat był poważny, więc dyskutanci starali się rozważyć różne aspekty problemu. Dobrze, że nasz ekspert pani psycholog Małgorzata Niklasińska potrafiła wyjaśnić zawiłości sprawy. Jednomyślnie doszliśmy do wniosku, że w sytuacji trudnej zawsze trzeba szukać pomocy i wsparcia. Należy reagować i nie godzić się na negatywne zjawiska.

eagle

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebrania we wtorek 20.11.2018 r.

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI ODWOŁANE.

ZEBRANIA ZGODNIE Z  HARMONOGRAMEM

godz. 16:30 - zebrania klas 8 i 3 gimnazjum oraz 8 SP1

godz. 17:00 - zebrania klas 6 i 7 oraz 7 SP1

Uwaga – będzie otwarte również wejście do szkoły od strony ulicy Skalników.

Miejsce spotkań klas z wychowawcami:

KLASA

3 e

Karolina Gołdyn

Uczniowei i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Fiedlera

uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Sportowo

Wzięli udział w symbolicznym biegu "100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości". Wszystkie klasy przebiegły 800 m w wyniku czego cała szkoła pokonała dystans ponad 100 km.

Koncertowo

Uczniowie podczas uroczystego apelu śpiewali i recytowali poezję patriotyczną, a o godzinie 11:11 wszyscy z dumą odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Tanecznie

Uczniowie zatańczyli dla Niepodległej poloneza, mazura i taniec flagi.

Również uczniowie klas I – V uczcili pamięć Bohaterów Niepodległości przeprowadzając specjalne lekcje historii, uroczyście deklamując  wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne.

Brawo za uczestnictwo i pamięć o Niepodległej Polsce!!!

W dniach 15-19.10.2018 w ramach SCOOLTURY klasa III B przeprowadziła projekt pod hasłem:

„Wandalizm to zła rzecz, więc usuńmy go precz”

Nasze działania:

1. Przygotowaliśmy i zawiesiliśmy plakat na tablicy Rady SU;
  2. Ogłosiliśmy plan tygodnia przez radiowęzeł;
  3. Przeprowadziliśmy ankietę na temat wandalizmu;
  4. Ogłosiliśmy konkurs na wierszyki, a następnego dnia zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem;
  5. Rozdawaliśmy balony z naszym hasłem uczniom naszej szkoły.

Podsumowując, ten tydzień był bardzo udany i mamy nadzieję, że wszystkim się podobało.

Klasa III BG wraz z wychowawcą