W dniu 14 maja rozegrano w Turniej Szachowy, w którym udział wzięło 18 uczniów. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Zwyciężył Kacper Werner z klasy 8b.

15 maja odwiedziła nasza szkołę misjonarka – Pani Elżbieta Podlecka, która zabrała młodzież na wirtualna wycieczkę na Daleki Wschód przedstawiając państwo Oman. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie leży Oman, jaką charakteryzuje się architekturą, fauną i florą, religią oraz usłyszeli o pracy misjonarzy w tym muzułmańskim kraju. W prelekcji wzięło udział 12 klas, w tym klasy VI, VIII i III gimnazjum. Było to ostatnie tegoroczne spotkania z ciekawą osobą w ramach projektu z edukacji humanitarnej „Dotykamy ręką świat”.

W dniu 7 maja Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki dwóch konkursów informatycznych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. W obu wyróżnili się uczniowie z naszej szkoły.
W XV Powiatowym Konkursie Grafiki Komputerowej I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Jan Wieruszewski z klasy 6a. W grupie uczniów klas VII, VIII i III gimnazjalnych I miejsce otrzymała Zuzanna Turczynowska z klasy 3a gimnazjalnej. Zadaniem uczniów z młodszych klas było przygotowanie ilustracji na temat "Tu będę mieszkał za 100 lat". Natomiast starsi uczniowie musieli wykonać fotomontaż na ten sam temat.
W II Powiatowym Konkurs Programowania w SCRATCH I miejsce zdobył Michał Gliszczyński z klasy 3a gimnazjalnej, a III miejsce - Szymon Kłos (z tej samej klasy). Uczniowie mieli do napisania program „Wynalazki”, który zaprezentuje trzy najważniejsze (zdaniem uczestnika konkursu) wynalazki.

Białe Noce to konkurs wiedzy o Rosji. Cieszy się on dużą popularnością, chociaż jest trudny, wykracza poza wiedzę szkolną i wymaga zdobycia ogromnej orientacji w historii i kulturze Rosji. W tym roku piątka naszych uczniów sięgnęła po laury wojewódzkie. Etap finałowy składał się z dwóch części: prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez ucznia oraz rozmowy z komisją dotyczącej prezentacji i zagadnień z wcześniejszych etapów. Temat przewodni prezentacji multimedialnej to „Malarstwo i rzeźba rosyjska od XIX wieku po współczesność”. 15 maja 2019 r. we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, w której wzięli udział m.in. Konsul Generalny Rosji i Gubernator Obwodu Leningradzkiego. Finalistami konkursu są: Agnieszka Prus (III C), Jakub Flakowski (VIII D) i Miłosz Brzeziński (III A). Laureaci, którzy polecą na przełomie czerwca i lipca do Petersburga to Michał Gliszczyński (III A) i Karolina Smereczniak (III C). Opiekunem uczniów jest pani Edyta Kocaj.

eagle

Klasy trzecie gimnazjum oraz klasy ósme w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie wzięły udział w zajęciach w banku (7-10 maja 2019 r.). Jak co roku swoje progi otworzył dla nas Bank Spółdzielczy we Wschowie, oddział w Polkowicach. Pan Artur Chorążykiewicz poszerzył wiedzę młodzieży na temat systemu bankowego w Polsce. Przypomniał historię pieniądza, powiedział na co zwracać uwagę przy zakładaniu kont i lokat oraz braniu kredytów. Jednocześnie zwracając uwagę na ogromne plusy korzystania z usług bankowych przypominał o zagrożeniach czyhających na tych nieświadomych.

eagle