19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/19. Odbyły się dwie uroczystości pożegnania absolwentów (klas ósmych i gimnazjalnych), na których najlepszym absolwentom zostały wręczone Nagrody Burmistrza i świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie pozostałych klas spotkali się z wychowawcami w salach. W tym roku szkolnym po raz pierwszy zostały wręczone puchary „Mistrza” w kilku kategoriach (w każdym poziomie klas). Oto najlepsi w danej dziedzinie:

Mistrz Nauki
Gliszczyńska Pola kl. 4b
Prymatczuk Wiktor kl. 5e, Bańka Bartłomiej kl. 5f
Amelia Omińska kl. 6c
Julia Latos kl. 7c
Otylia Stępień kl. 8d, Krzysztof  Pajdowski kl. 8d

Mistrz Sportu
Ambroziak Maksym  4 b
Koszykarki - Katarzyna Bajus, Dobrochna Bogus, Nikola Jarosz, Julia Łysakowska, Martyna Owczarek, Klaudia Pilichowska, Weronika Piotrowicz, Izabela Romaszko, Bianka Szewczyk, Wiktoria Tetera, Ala Tylkowska, Hanna Klepuszewska
Dobrochna Bogus kl. 6d
Julia Latos kl. 7c
Kornel Powaserowski kl. 8d

Mistrz Frekwencji
Biedrzycka Julia  1a, Tomalik Tomasz  1b, Turczynowski Wojciech  1 c
Florek Szymon 2 d, Kwas Oliwia 2 d
Zborowski Nikodem 4a. Podsiadlikowski Gracjan 4d, Koliński Bartosz 4 e, Szumańska Matylda 4g,
Glapiński Kacper 4 h, Kubacki Olivier 4 h,
Pólkowski Dawid 5e, Tkaczyk Roksana  5f
Maja Klimkiewicz kl. 7b
Otylia Stępień 8d, Tomasz Łyga 8b, Konrad Krysztof 8c

Mistrz Aktywności Społecznej
Klepuszewska Hanna 5 f; Piertanik Klaudia 5 f; Pólkowski Dawid 5 e
Julia Lorek kl. VIa
Hanna Doskocz kl. VIIIa

Mistrz Egzaminu
Kamil Jakubowski kl. VIIIe
Hanna Doskocz kl. VIIIa
Emilia Łachowska kl. VIIIc

Gratulujemy wszystkim uczniom sukcesów i życzymy odpoczynku w czasie wakacji, a absolwentom dostania się do wymarzonych szkół.

JW

W dniu 31.05.2019 rozegrano w Szkolnym Klubie Szachowym  Turniej  pod nazwą  „Podróż po krainie szachów”. Do rywalizacji przystąpiło 24 uczniów. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund . Zwyciężył Michał Gliszczyński z klasy 3a.

6 czerwca wolontariusze z Klubu Wolontariatu uczestniczyli w fajnej zabawie z maluchami z polkowickiego żłobka. Młodzież pomagała w organizacji Dnia Krasnala w imprezach tanecznych, plastycznych i sportowych. Była to ostatnia akcja charytatywna kończącego się roku szkolnego.

Wtorek 18 czerwca

Godz. 15:00 - uroczystość pożegnania absolwentów Gimnazjum (Aula Forum).

Środa 19 czerwca:

Budynek ul. Kominka:

8:00 - zakończenie roku szkolnego dla klas  0-3 – spotkanie z wychowawcami w salach.

9:00 - zakończenie roku szkolnego dla klas  4-5 – spotkanie z wychowawcami w salach.

Budynek ul. Ociosowa:

8:00 - uroczystość pożegnania ósmoklasistów (mała sala gimnastyczna).

8:30 - absolwenci gimnazjum spotykają się z wychowawcami w salach i otrzymują świadectwa i zaświadczenia.

9:30 - zakończenie roku szkolnego dla klas 6 i 7 – spotkanie z wychowawcami w salach.

Wyjazd do Izraela, który odbył się w dniach od 02.06.2019 r. do 09.06.2019 r., był wspaniałym podsumowaniem projektu "Od Holokaustu do Żywej Nadziei", który stworzyła pani Dorota Doskocz. Siedmiu uczniów z naszej szkoły wybrało się na Bliski Wschód, by poszerzyć swą wiedzę z zakresu kultury i historii Izraela, a także by nabyć niezwykłych doświadczeń, gdyż jak powszechnie wiadomo, podróże kształcą. Podczas wycieczki zwiedziliśmy niesamowicie wiele. Począwszy od Ściany Płaczu, targu "Szuk", targu arabskiego, Starego Miasta, Miasta Dawida, tuneli Króla Hiskiasza, Bramy Jaffskiej, Złotej Bramy, Bramy Lwów, Bramy Gnojnej, Góry Oliwnej, Ogrodu Tomb, Kościoła św. Piotra, aż do rzeki Jordan, Masady, Pustyni Negew i Pustyni Judzkiej, Morza Martwego, Instytutu Yad Vashem i Morza Śródziemnego w Tel Avivie. Prawie cały nasz pobyt przebywaliśmy w Jerozolimie. Kroczyliśmy ścieżkami wydeptanymi przez historię, tymi drogami, którymi niegdyś podążały postacie zapisane w tysiącach ksiąg. W czwartek (06.06.2019 r.) odbyliśmy spotkanie z p. Martą Goren (Krystyną Gryniewicz), ocalałą z Holocaustu. Było to spotkanie, które zostanie w naszej pamięci na zawsze. Mogliśmy odbyć rozmowę z osobą, która doświadczyła na własnej skórze tego, co my znamy jedynie z podręczników. Pani Marta jest niesamowitą, wspaniałą i radosną kobietą, która swoją historią uświadomiła nam, jak niezwykle ważne w naszym życiu są takie wartości, jak zrozumienie, empatia, tolerancja i miłość. Wyjazd do Izraela był dla nas nie tylko wspaniałym źródłem wiedzy, ale także cudownie spędzonym czasem, wypełnionym po brzegi śmiechem i licznymi przygodami. Była to podróż, z której wróciliśmy zupełnie inni, bowiem z większym bagażem doświadczeń, umiejętności i marzeń. Bardzo dziękujemy #GminiePolkowice za wspieranie naszych działań projektowych.