WESOŁO I EKOLOGICZNIE Z OKAZJI DNIA ZIEMI.

W ramach obchodów przypadającego w kwietniu Dnia Ziemi i Polkowickiego Festiwalu Ziemi uczniowie klasy II c gimnazjalnej i VII c ze Szkoły Podst. nr 3 im. Arkadego Fiedlera zorganizowali EKOBIEG NA WESOŁO dla uczniów klas czwartych z polkowickich szkół podstawowych. Gimnazjaliści i siódmoklasiści w ramach realizacji projektu wychowawczego pod opieką pani Iwony Olszak-Biniek przygotowali dla młodszych kolegów szereg ciekawych konkurencji w formie gry terenowej z wykorzystaniem mapy. Zadania, które młodsi koledzy mieli do wykonania dotyczyły m.in. wyznaczania kierunków, obliczania wieku drzewa, rozwiązywania ekologicznych rebusów, puzzli, segregacji odpadów, był też ekoslalom i mini test BHP. Informacji należało też poszukać na wystawie projektów uczniów klas II gimnazjalnych „Energia alternatywna”. Nasi uczniowie wspaniale opiekowali się czwartoklasistami pomagając i wyjaśniając zadania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

JW