Mamy posłów w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Jakub Opyrchał i Damian Kłos z kl. III A znaleźli się w gronie laureatów w województwie dolnośląskim XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. To oznacza, że 1 czerwca zasiądą w ławach Sejmu RP. Temat wiodący tegorocznej sesji to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Jakub i Damian wybrali postać Wojciecha Trąmpczyńskiego, Posła na Sejm i marszałka Sejmu Ustawodawczego z 1919 r. Przygotowali jego kampanię, akcję informacyjną oraz sprawozdanie z działań.

XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się 1 czerwca 2018 roku, ale młodzi posłowie spędzą w polskim parlamencie dwa dni. Poza posiedzeniem, poznają też kulisy sejmu. Ustawy, nad którymi będą debatować, ustalą komisje złożone ze zwycięskich zespołów w poszczególnych województwach. Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty będą reprezentować województwo dolnośląskie podczas sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Młodym posłom życzymy owocnej pracy.

eagle