Puchar Kaczawy czyli udany początek sezonu strzeleckiego Jakuba Machowicza...

W dniach od 08 do 11 lutego w Złotoryi odbył się „Wielki Puchar Kaczawy” czyli Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Na imprezę zjechała śmietanka zawodników z całego kraju i zagranicy od młodzików przez juniorów młodszych i juniorów do seniorów włącznie. Gwiazd nie brakowało gdyż zawody te są okazją do spotkania członków kadr wojewódzkich i kadry narodowej. Wśród przybyłych zawodników znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Machowicz, który wystartował w konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików. Przez trzy dni w sali gimnastycznej miejscowej szkoły na trzydziestu stanowiskach wyposażonych w nowoczesne tarcze elektroniczne od rana do wieczora tabuny strzelców pokazywały swoje umiejętności. Głównymi nagrodami tego turnieju były sztabki złota, które można było jak co roku wygrać podczas wielkiego finału w ostatni dzień zawodów. Niestety w finale nie mogą brać udziału młodzicy (czyli zawodnicy do 15 roku życia) a szkoda gdyż reprezentant naszej szkoły Jakub Machowicz zajął w swojej konkurencji i kategorii wiekowej I miejsce i wystrzelał świetny wynik. To był bardzo udany debiut Kuby na Pucharze Kaczawy, choć nie pierwszy start w tym roku, gdyż w styczniu wziął udział w 3 rundzie trwających cały rok szkolny Ogólnopolskich Zawodach Młodzików i Juniorów Młodszych „Strzelanie w Sieci”. Do końca zawodów zostały jeszcze 2 rundy ale póki co nasz uczeń zajmuje w nich wysokie II miejsce.  Zawody trwają do marca i bierze w nich udział ponad 522 zawodników z czego w konkurencji Jakuba 86-ciu. Obecny tydzień będzie bardzo ciężki gdyż zawodnik musi ćwiczyć przed weekendem podczas, którego jedzie wspólnie z drugim uczniem naszej szkoły karabiniarzem Jakubem Kemesem na dwie imprezy, w których konkurować będą nie z rówieśnikami lecz z seniorami a więc osobami znacznie bardziej doświadczonymi, ćwiczącymi z reguły dłużej niż oni stąpają po ziemi. Te zawody jednak nie mają przynieść laurów tylko naukę. Możliwość obserwacji warsztatu pracy mistrzów, wypróbowanie ich sprzętu i rozmowa z nimi to bardzo wartościowa forma zdobywania wiedzy...