Dnia 14.11.2017r. gościliśmy w naszej szkole małżeństwo polska-pakistańskie – Alinę i Irfana Bhatti. Gości opowiadali ciekawostki dotyczące Pakistanu. Uczniowie klas VII, VII i III gimnazjum mogli dowiedzieć się o położeniu geograficznym, podłożu historycznym oraz o tradycjach i zwyczajach tego barwnego kraju.

Minął Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Ostatnie tygodnie upłynęły nam na konkursach, zabawach i lekcjach bibliotecznych. Jak co roku wielką popularnością cieszyła się BIBLIOTERIA. Każda wypożyczona książka, to jeden los i szansa na zwycięstwo. Wylosowaliśmy aż 15 osób. Są to:

1. Milena Danysiewicz VII D1
  2. Cyprian Herba VII C1
  3. Oliwia Jakubkowicz II C
  4. Joanna Keping VII D
  5. Julia Kobak VII A
  6. Marcin Łukasik VII D1
  7. Zuzanna Madej III E
  8. Nikola Molińska VII E
  9. Dominika Rusinko II C
  10. Natalia Socha VII E
  11. Patrycja Zagońska II D
  12. Marcel Jałowiecki VII C1
  13. Michał Rybak II D
  14. Klaudia Tkaczyk VII C
  15. Julia Żelichowska VII A1

„Zważyliśmy” również wiedzę.Okazało się, że przygotowany zestaw książek ważył 10,15 kg. Najbliżej tego wyniku były: Maja Czarny VII A i Klaudia Obal VII A.

Rozwiązaliśmy minikonkurs poświęcony Stephenowi Kingowi. Nagrody wylosowały: Maja Kużmia VII D1 i Wiktoria Ozga VII C

W różnych miejscach szkoły umieściliśmy sześć wielkich rebusów z tytułami książek. Ci, którzy je odgadli wzięli udział w losowaniu nagród. Zwycięzcami są: Jakub Bryl III A i Julia Kobak VII A.

biblioteka

W piątek 10.11.2017 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Hanna Doskocz z kl. VII a, Mateusz Zając z kl. VII a 1, Martyna Kapusta z kl. II e oraz Ada Uchryńczuk z kl. III d. Wśród nagrodzonych prezentacji znaleźli się również nasi recytatorzy – III miejsce zajęła Martyna Kapusta, a wyróżnienie otrzymała Hanna Doskocz.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy pięknego występu i godnego reprezentowania szkoły.

W tym roku mija 99 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Krótką historię Polski przedstawiła klasa VI b pod opieką pani Beaty Janik oraz zespół muzyczny pod opieką pani Iwony Łachowskiej. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu.

eagle

Z okazji 99 rocznicy odzyskania Niepodległości braliśmy udział w różnych imprezach, a niektóre organizowaliśmy sami. Klasa III A wyszła z inicjatywą sprzedaży słodkości z patriotycznym akcentem. Do akcji włączyły się klasy III E, III F i III C.  Sprzedaż miała miejsce nie tylko w naszym budynku(9.11.17 r.), ale również przy ulicy Bolesława Kominka wśród młodszych klas (13.11.17 r.). Zebrane pieniądze będą przeznaczone na paczkę dla bohatera.

11 listopada chór „Cantabile” oraz poczty sztandarowe reprezentowały naszą szkołę na uroczystościach gminnych, które odbyły się w Suchej Górnej. Po rekonstrukcji historycznej nastąpiło podniesienie flagi, uroczyste odśpiewanie hymnu, odczytanie Apelu Poległych oraz przemarsz pocztów sztandarowych. Uroczystą część pod suchogórskim pałacem zakończył występ naszego chóru.

eagle