19 czerwca odbyła się Gra Miejska „Szybcy i sprawni”, w której brało udział między innymi 12 wolontariuszy z naszej szkoły. Bawiliśmy się fantastycznie i rozwiązywaliśmy zagadki związane z naszą gminą. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, które przygotowali harcerze z polkowickiego hufca.

W czwartek 21 czerwca godz. 15:00 - uroczystość pożegnania absolwentów (Aula Forum).

W piątek 22 czerwca:

• Godz. 8:00 - msza święta w kościele MBKP.
  • Godz. 9:00 - absolwenci gimnazjum spotykają się z wychowawcami
    w salach i otrzymują świadectwa i zaświadczenia.
  • Godz. 9:30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego  dla klas VII i II gimnazjalnych na dziedzińcu wewnętrznym szkoły, następnie spotkanie z wychowawcami w salach.

W piątek 15.06.2018r. uczestniczyliśmy  w ciekawej wycieczce do Głogowa. Najpierw zwiedziliśmy Zespół Szkół Politechnicznych, który jest najstarszą i największą szkołą techniczną w powiecie głogowskim. Wizytę w „Mechaniku” umożliwił nam Pan Artur Nierychły – nasz nauczyciel religii, któremu jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Następnie udaliśmy się do schroniska AMICUS, by przekazać paniom wolontariuszkom zakupioną z akcji charytatywnych karmę. Najważniejszy dla nas był jednak spacer z pieskami przebywającymi w schronisku, który dał wiele radości zarówno zwierzętom, jak i nam. Już planujemy kolejne akcje charytatywne i wizytę w schronisku, a niektórzy z nas będą przekonywać rodziców do adopcji schroniskowego pieska.

Uczniowie kl. VII a1

Dnia 30 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Podróżnika - święto patronów szkoły połączone z Dniem Dziecka. Zaplanowano w tym dniu szereg imprez:

1. W podróż w świat sztuki poprowadzili nas aktorzy szkolnego teatru Metafora prezentując spektakl „Wąż”.
  2. Klasa II AG zapraszała klasy na prezentację i quiz Podróże z Patronem oraz warsztaty taneczne.
  3. Klasa III AG zorganizowała dla klas V i VI grę terenową Zakodowana szkoła, w czasie której młodsi uczniowie wędrując z iPadami i mapą poznawali ciekawe miejsca (strzelnica), uczestniczyli w warsztatach muzycznych, pokazach chemicznych i rozwiązywali zakodowane zadania. Spotkanie zakończyło się prezentacją działań Samorządu Uczniowskiego
    i quizem ze znajomości szkoły oraz słodkimi nagrodami.
  4. Na muzyczne podróże Z tańcem i piosenką przez świat na placu apelowym zaprosili nas wykonawcy Koncertu Piosenki Obcojęzycznej. Wysłuchaliśmy utworów w różnych językach, nawet w języku hebrajskim.

Dzień był pełen wrażeń, pogoda dopisała i wszyscy bawili się znakomicie.

JW