Dyrektor szkoły informuje, że na prośbę rodziców o większy komfort jedzenia obiadów w szkole, zostanie wydłużona do 15 minut druga przerwa po szóstej godzinie lekcyjnej. Uczniowie i nauczyciele będą mieli dodatkową możliwość zjedzenia szkolnego posiłku. Przerwa po pierwszej lekcji będzie pięciominutowa.

Zmiana przerw nastąpi od poniedziałku 25 września 2017 r.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

NAJBLIŻSZE ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI  ODBĘDĄ SIĘ WG NASTĘPUJĄCEGO HARMONOGRAMU:

19 WRZEŚNIA (WTOREK), GODZINA 16.30  – ZEBRANIA W KLASACH VII ORAZ II i III GIMNAZJUM W BUDYNKU PRZY ULICY OCIOSOWEJ,

20 WRZEŚNIA (ŚRODA), GODZINA 16.30 – ZEBRANIA W KLASACH  0 – III W BUDYNKU PRZY ULICY KOMINKA,

21 WRZEŚNIA (CZWARTEK), GODZINA 16.30 – ZEBRANIA W KLASACH IV – VI W BUDYNKU PRZY ULICY KOMINKA.

MIEJSCA SPOTKAŃ RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS
(Budynek przy ul. Ociosowej)

KLASA

Jolanta Baran

Aleksandra Kowalska

110

Dnia 4 września 2017 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie o godzinie 8.00 odbyła się w kościele Królowej Polski msza św. inaugurująca nowy rok szkolny, którą uświetnił swoim pięknym śpiewem chór szkolny „Cantabile” pod dyrekcją pani Joanny Kący. Następnie o godzinie 9.15 rozpoczął się uroczysty apel, otwierający rok szkolny 2017/2018, na którym oprócz dyrekcji, nauczycieli i  uczniów byli szczególni goście  - viceburmistrz Polkowic Arkadiusz Bloch oraz vicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego  Barbara Bartoszek. Serdecznie zostali przyjęci uczniowie klas siódmych, zaproszeni do udziału i organizacji życia uczniowskiego oraz klasy II i III gimnazjum. Atrakcją apelu był występ uczennic z klasy II a i II b, które zaprezentowały różne oblicza tańca. Po apelu uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

W dniach 7-8 września odbędzie się w naszej gminie Święto Młodzieży:

W czwartek uczniowie klas siódmych i klas gimnazjalnych wezmą udział w plenerowym, integracyjnym spotkaniu uczniów i nauczycieli polkowickich placówek oświatowych. W Centrum Piknikowym od godziny 9:00 do 15:30 będą się odbywać warsztaty zorganizowane w sześciu strefach: wiedzy, sportu i rozwoju osobistego, wsparcia psychologicznego, relaksu, artystycznej i dziennikarskiej.

Pomiędzy godziną 16:15 a 18:30 odbędzie się koncert Kamila Bednarka, na który serdecznie zapraszamy także rodziców naszych uczniów. Warunkiem wstępu rodziców na koncert jest posiadanie niebieskiej bransoletki z hasłem tegorocznego Święta Młodzieży: „Mosty zamiast murów” i logo gminy Polkowice, które w dniu dzisiejszym zostaną rozdane uczniom, aby ci mogli przekazać je rodzicom.

Bardzo prosimy o informację zwrotną, czy będą Państwo uczestniczyć w koncercie. Prosimy również o wypełnienie dołączonego do bransoletek oświadczenia, jeżeli chcą Państwo aby syn lub córka podczas koncertu przebywali razem z rodziną.

Ponieważ w czwartek dzieci mają zapewnione posiłki w Centrum Piknikowym (śniadanie, deser i obiad), dlatego stołówka szkolna nie będzie tego dnia wydawać obiadów.

Piątek będzie kontynuacją Święta Młodzieży na terenie naszej szkoły, przeznaczonym na budowanie współpracy klasowej oraz zapoznanie uczniów z ofertą zajęć artystycznych i edukacyjnych. Tego dnia zaplanowano wiele atrakcyjnych zajęć, każdy uczeń będzie miał także możliwość spożycia obiadu w naszej stołówce.