Drodzy uczniowie naszej szkoły!

Pragniemy Was zaprosić do udziału w warsztatach "The Young Americans”, które odbędą się w dniach 15, 16 i 17 czerwca 2018 r.
Podczas 3-dniowej zabawy w gronie przyjaciół i instruktorów będziecie mieli okazję wykazać się artystycznie oraz zdobyć wiele nowych umiejętności i pozytywnych doświadczeń. Co więcej będziecie mogli komunikować się w języku angielskim i poznać  kulturę amerykańską.
Warsztaty polegające na 2-dniowych, wytężonych ćwiczeniach, głównie tańce i śpiewy zakończą się wielkim SHOW, na które będziecie mogli zaprosić swoich bliskich. Zachęcamy również do przyjęcia wolontariuszy do swojego domu. Po więcej informacji oraz w celu zgłoszenia się (po Feriach zimowych) zapraszamy do p. D. Doskocz (s. 11) i p. K. Gołdyn (s. 10)

ZAPRASZAMY!!!

Martyna Kalińska i Martyna Kapusta z kl. II EG

Zakończyliśmy zabawę Listy do M. Każdy mógł napisać w bibliotece list / kartkę do Mikołaja z prośbą o książkę do wypożyczenia na święta. Biblioteczny Mikołaj dostarczył wymarzone książki do rąk własnych. Często były to świeżo zakupione dezyderaty. Wśród uczestników wylosowaliśmy nagrodę książkową Ewy Chodakowskiej „Uniwersalny trening personalny” – zdobyła ją Natalia Dąbrowska z III A.
Na ferie biblioteka przygotowała akcję Wypożycz ile uniesiesz! Nie ograniczamy ilości wypożyczanych tytułów, więc przychodźcie i wypożyczajcie!
Zapraszamy też do podjęcia wyzwania czytelniczego. Czytajcie, chwalcie się swoimi tytułami i wykorzystajcie szansę na wylosowanie fajnej nagrody. Wszystko w terminie do końca maja 2018 r.

ŻYCZYMY PRZYJEMNOŚCI CZYTANIA!

Chronię Życie przed Rakiem – Polkowice 2018

W związku z XII Kampanią “Polkowickie Dni – Chronię Życie przed Rakiem”, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. ogłasza konkurs skierowany do uczniów klas II gimnazjum oraz mieszkańców gminy Polkowice:

Tematy  konkursu:

Przygotuj pracę konkursową  związaną z naszą kampanią  „Chronię życie przed rakiem”  #chroniezycieprzedrakiem, (do wyboru):

1. Film - spot reklamowy (nagranie do 2 minut). Film możesz wykonać sam lub max. w 3 osobowej grupie.  Nagraj film na płytę CD lub pendrive.

2. Filmik (nagranie do 2 minut)  – w stylu wystąpień YouTuberów motywujący i zachęcający do wykonywania badań profilaktycznych. Filmik możesz wykonać sam lub max. w 3 osobowej grupie.  Nagraj filmik na płytę CD lub pendrive.

3. Pracę plastyczną z hasłem poprzedzonym symbolem hasztag # – technika dowolna. Prac plastycznych nie można wykonywać w grupach.

4. Zaproponuj hasło, może to być słowo lub wyrażenie (bez spacji) poprzedzone symbolem hasztag  #,  związne z naszą kampanią  „Chronię życie przed rakiem”, a następnie zrób z tym      hasłem ciekawe, kreatywne zdjęcie. Na zdjęciu możesz być sam lub max. w 3 osobowej grupie. Nagraj zdjęcie na płytę CD lub pendrive.

Regulamin i informacje o konkursie wraz z załącznikami dostępne są na stronie Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Dnia 13 grudnia 2017 roku klasy VIIa oraz VIIe pojechały na wycieczkę klasową do Zielonej Góry. W pierwszej kolejności poszliśmy na spacer deptakiem, a następnie udaliśmy się do Lubuskiego Teatru na spektakl pod tytułem ,,Akademia Pana Kleksa." Przedstawienie wszystkich zaciekawiło, ponieważ było piękne, kolorowe, z dużą ilością muzyki i tańca. Niestety to co dobre zawsze szybko się kończy. Około godziny 13.30 wyjechaliśmy z Zielonej Góry. Wszyscy się świetnie bawiliśmy i wróciliśmy z radosnymi minami.

Podsumowując: BYŁO SUPER!

Klasy VIIa i VIIe
wraz z wychowawcami

Dnia 21 grudnia 2017 r. klasa 2 a zaprezentowała JASEŁKA w Auli Parafii Matki Bożej Królowej Polski dla Przedszkolaków z Magic school. Wspaniały i niezwykły czas wspólnego kolędowania. Następnie przedszkolaki wystąpili z tańcem Hallelujah. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek i ogromne pochwały od ks. Proboszcza Marka.

Opiekunem była pani Marzena Rachwalska