Już od 30 lat odbywa się co roku Marsz Żywych. Celem jego jest poznanie historii polskich Żydów oraz spotkanie z wieloma rówieśnikami pochodzenia żydowskiego z różnych stron świata. Poszerzenie wiedzy na temat holokaustu i Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Kształtowanie tolerancji i empatii wobec innych kultur i religii. Utrwalenie wiedzy o prawach człowieka, wykorzenianie postawy antysemityzmu. W tym roku klasy III A, III E, III F oraz reprezentacja klas III B i III C brały udział w Marszu Żywych. Oprócz Ocalałych z Holocaustu np. Panem Edwardem Mosbergiem mogliśmy także wspólnie maszerować z Prezydentem Izraela Reuwenem Riwlinem i Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Zwiedzaliśmy obozy zagłady w Oświęcimiu i w Brzezince. Poznaliśmy wielu młodych ludzi z różnych stron świata. Cała uroczystość wywołała w nas wiele wzruszeń i  łez…

21 marca klasy III E, VII B1 i VII D 1 brały udział w Charytatywnym Biegu Sponsorowanym wokół Hali Stulecia we Wrocławiu. Akcja ta odbyła się na rzecz pacjentów wrocławskiego hospicjum. Uczniowie także podarowali worki plastikowych zakrętek.

Odbył się szkolny etap konkursu „Trzymaj Formę!”, organizowanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Polską Federację Producentów Żywności, Związek Pracodawców oraz Fundację Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie. Rozwiązując zadania testowe, uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Pytania dotyczyły  również znajomości prawa konsumenckiego. Z przyjemnością informujemy, że do powiatowego etapu konkursu zakwalifikowana została uczennica klasy 3c – Julia Minta. 
Laureatce gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowania do konkursu.

W dniu 5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Biologiczny „Tajemnice ludzkiego ciała”. Wzięło w nim udział 39 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego ciała, jego anatomii i fizjologii. Najwyższe wyniki i miejsce w czołówce konkursu uzyskały uczennice: 

Oliwia Stefaniak z klasy 2eg -  I miejsce

Martyna Jaśkiewicz z klasy 7c - II miejsce

Kinga Przychodzeń z klasy 7c - III miejsce

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

                                                                                                                      Nauczycielki biologii01

W dniach 15, 16 i 17 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbędą się warsztaty  The Young Americans, na które ZAPRASZAMY naszych uczniów i nie tylko! Warsztaty kształtujące uczestników w kierunku zarówno artystycznym jak i językowym. W tym roku grupie Amerykanów przewodniczył będzie manager pochodzenia Japońskiego. Do naszej szkoły zawita 37 Amerykanów, którym jesteśmy zobowiązani zapewnić nocleg na czas trwania warsztatów. Każdy uczestnik płaci za zajęcia 220 zł, natomiast Ci, którzy przyjmują Amerykana do swojego domu jedyne 180 zł. Możecie zaprosić na nocleg więcej niż jednego wolontariusza. Od poniedziałku 09.04.2018 startują zapisy na warsztaty u p. K. Gołdyn (s.10) i p. D. Doskocz (s.11). Zapraszamy do przyjęcia Amerykanów do domu ale przede wszystkim zachęcamy do wspólnej zabawy i nauki języka.

Martyna Kapusta , Martyna Kalińska i Weronika Król z kl. II EG

Jak bawiliśmy się rok temu zobaczcie na zdjęciach.