Dnia 3 września 2018 roku uczniowie klas VI-VIII SP 3 i III Gimnazjum przywitali uroczyście nowy rok szkolny 2018-2019. Inauguracyjny apel odbył się w budynku SP3, przy ulicy Ociosowej. Zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców przywitała Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Kich - Wiśniewska, życząc uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i sukcesów w nauce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy. Pani Dyrektor zwróciła się również do rodziców zapraszając ich do współpracy.

W dniu 7 września w naszej gminie obchodzimy integracyjne „Święto Młodzieży”, którego celem jest integracja młodzieży w nowym roku szkolnym, zaprezentowanie różnych form rozwijania swoich talentów i pasji oraz przedstawienie młodzieży oferty zajęć edukacyjnych i twórczych, które oferuje gmina. Impreza obejmuje dzieci uczące się w budynku przy ul. Ociosowej 3, czyli klasy VI, VII, VIII oraz gimnazjalne.  Tego dnia ww. klasy nie mają zajęć lekcyjnych, uczestniczą w zaplanowanych działaniach.

Plan wydarzenia:

8:00 – uczniowie spotykają się z wychowawcami w swoich klasach;

8:15 – 10:35 – uczniowie biorą udział w warsztatach na terenie szkoły;

10:35 – 11:00 – zbiórka z wychowawcą, przejście do Centrum Piknikowego;

11:00 – 12:30 – rozpoczęcie drugiej części wydarzenia w Centrum Piknikowym: drugie śniadanie (serwuje firma Subway: kanapka, napój, coś słodkiego) oraz zapoznanie się z ofertą różnych instytucji skierowaną do młodzieży oraz innymi atrakcjami, wypoczynek w plenerze;

12:30 – 14:00 koncert Dawida Kwiatkowskiego i zakończenie imprezy, rozejście się uczniów do domów.

Mamy zaszczyt zaprosić także Państwa do udziału w koncercie Dawida Kwiatkowskiego. Przepustką do wejścia na teren wydarzenia są niebieskie bransoletki, które dzieci otrzymają w dniu rozpoczęcia roku szkolnego od wychowawców. Do Centrum Piknikowego można wejść od godziny 12:00, za okazaniem bransoletki. Jeżeli rodzice nie mogą być obecni, w wydarzeniu mogą wziąć udział inne osoby z rodziny (starsza siostra, babcia, dziadek, ciocia, itp.). Prosimy, aby niepełnoletni członek rodziny przyszedł pod opieką osoby pełnoletniej. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli koncert stanie się wydarzeniem nie tylko szkolnym, ale także rodzinnym.

Informujemy także, że w tym dniu obiady szkolne zostają odwołane. Dzieci po koncercie rozchodzą się do domów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Klasy 6 i 7 - spotkanie z wychowawcami o godzinie 9:40 w wyznaczonych salach, wspólne przejście na plac apelowy.
9:45 uroczysty apel.

Klasy 8 i gimnazjalne - spotkanie z wychowawcami o godzinie 10:25 w wyznaczonych salach, wspólne przejście na plac apelowy.  10:30 uroczysty apel.

KLASA

3 e

Karolina Gołdyn

6

19 czerwca odbyła się Gra Miejska „Szybcy i sprawni”, w której brało udział między innymi 12 wolontariuszy z naszej szkoły. Bawiliśmy się fantastycznie i rozwiązywaliśmy zagadki związane z naszą gminą. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, które przygotowali harcerze z polkowickiego hufca.

W czwartek 21 czerwca godz. 15:00 - uroczystość pożegnania absolwentów (Aula Forum).

W piątek 22 czerwca:

• Godz. 8:00 - msza święta w kościele MBKP.
  • Godz. 9:00 - absolwenci gimnazjum spotykają się z wychowawcami
    w salach i otrzymują świadectwa i zaświadczenia.
  • Godz. 9:30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego  dla klas VII i II gimnazjalnych na dziedzińcu wewnętrznym szkoły, następnie spotkanie z wychowawcami w salach.