W związku z przygotowaniem nowego roku szkolnego oraz przeprowadzeniem inwentaryzacji sprzętu

Zapraszam Państwa na pierwsze spotkanie Rady Pedagogicznej,

które odbędzie się w czwartek, 24.08.2017 r. o godzinie 9:00.

Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

w Polkowicach

Elżbieta Kich - Wiśniewska

WAKACJE  W  GMINIE  POLKOWICE

wakacje1

Wakacje to czas odpoczynku, wyjazdów, relaksu i przygody. Na pewno wielu młodych polkowiczan będzie je spędzać w miejscu zamieszkania. Tegoroczne wakacje w gminie Polkowice zapowiadają się niezwykle ciekawie. Nie trzeba wyjeżdżać na zagraniczne wycieczki, by wypocząć, poznać nowych kolegów i po prostu dobrze się bawić. Burmistrz Polkowic zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programie  „Wakacje w gminie Polkowice”, który będzie trwać od 26 czerwca do 8 sierpnia 2017 r. Priorytetem gminnych wakacji jest wypoczynek i aktywność na świeżym powietrzu. Dlatego też tegoroczna oferta została poszerzona o dodatkową atrakcję, jaką jest pobyt dzieci i młodzieży z gminy Polkowice na basenach zewnętrznych. Uczestnicy programu korzystający z basenów zapłacą tylko symboliczną złotówkę. Wachlarz oferty programu jest bardzo bogaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na aktywne dzieci czekają zajęcia sportowe, te kreatywne będą mogły wykazać się na warsztatach z szeroko pojętych sztuk pięknych oraz kulinarnych, umysły ścisłe będą mogły spróbować sił w różnorodnych quizach, konkursach. Będą też wycieczki oraz wyjścia do kina. Spędzanie czasu na wspólnych zajęciach da dzieciom szansę na integrację, atrakcyjny wypoczynek, relaks oraz nowe doświadczenia. Dlatego też warto zapoznać się ze szczegółową ofertą u organizatorów:

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2

Kiedy: 26.06-30.06.2017 r. (od poniedziałku do piątku)

Gdzie: Półkolonia w Szkole Podstawowej nr 2, ul. Dąbrowskiego 1A

Więcej informacji na stronie organizatora: www.sp2.polkowice.pl

oraz pod numerem telefonu (76) 845-14-14

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 3

Kiedy: 03.07-28.07.2017 r. (od poniedziałku do piątku)

Gdzie: Półkolonia w Szkole Podstawowej nr 3, ul. Kardynała B. Kominka 1

Więcej informacji na stronie organizatora: www.sp3.polkowice.pl

oraz pod numerem telefonu (76)845-16-42

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 1

Kiedy: 31.07- 11.08.2017 r. (od poniedziałku do piątku)

Gdzie: Półkolonia w Szkole Podstawowej nr 1, ul. Kmicica 23

Więcej informacji na stronie organizatora: www.sp1.polkowice.pl

oraz pod numerem telefonu (76) 746 35 00

Organizator: Polkowickie Centrum Animacji

Kiedy: od 17.07.2017 r.- 18.08.2018 r. (od poniedziałku do piątku)

Gdzie: Polkowickie Centrum Animacji, Kino, Park Miejski, Ścieżka zdrowia.

Dla Kogo: Dla dzieci od 6 roku życia

Zajęcia: Bezpłatne

Więcej informacji na stronie organizatora: www.pca.pl

oraz pod numerem telefonu (76) 746-88-10

Organizator: Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie

Kiedy: Od 12.07-18.08.2017 (od wtorku do piątku)

Gdzie: Świetlice wiejskie, tereny zielone przy świetlicach.

Zajęcia: Bezpłatne

Więcej informacji na stronie organizatora: www.wok.sobin.pl

oraz pod numerem telefonu (76) 845-96-56

Dobiegły końca tegoroczne zajęcia techniczne z robotyki w klasach 1a i 1e. Zajęcia te są częścią realizowanej innowacji pedagogicznej pt. "Nauka programowania na lekcjach informatyki, zajęciach technicznych i zajęciach pozalekcyjnych  w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach". Podczas nich uczniowie budowali i programowali roboty w różnych środowiskach graficznych.

Warsztaty z robotyki Jimu robot
Robot Edison Lego Mindstorm

Zaprogramowane przez uczniów roboty poruszały się po zaplanowanych trasach, powtarzały zaprogramowane czynności, podejmowały decyzje o dalszym ruchu na podstawie napotkanych po drodze informacji lub przeszkód. W trakcie roku gimnazjaliści dwukrotnie włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia warsztatów „Programowanie Ozobotów” dla uczniów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

Warsztaty z robotyki Programowanie Ozobotów

Podejmowane działania są jednym z elementów pilotażowego wdrożenia programowania w edukacji formalnej, projektu realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Klasa 1 A wraz wychowawczynią panią Anetą Stefaniak zorganizowała 14.06.2017r. w szkole imprezę klasową „Noc w szkole”. Wieczór zaczęliśmy od wspólnej pizzy. Były kalambury, wyścigi w śpiworach, wspólne tańce, zabawy sportowe i wieczór filmowy. A potem rozmowy do rana…  Miło było spędzić czas razem.

Wycieczka klasy 1A minęła pod znakiem euroweekowych zmagań z językiem angielskim. Było wesoło i kreatywnie na zajęciach z wolontariuszami. Uczyliśmy się przez zabawę, poznawaliśmy inne kultury i zawieraliśmy nowe znajomości. Ale też udaliśmy się na wycieczkę w Góry Stołowe i do Jaskini Radochowskiej. Chcemy tam jeszcze wrócić!!! Oto garść naszych wspomnień…