Europejski Tydzień Kodowania

1Mapka wydarzeń0 października br. rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania. W naszym kraju wydarzenie ma nazwę Code Week Polska i jest już organizowane po raz trzeci. Koordynatorem Tygodnia Kodowania w ramach projektu „Code Week Polska 2015” jest Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast głównym partnerem jest program „Mistrzowie Kodowania”.

Głównym celem organizowania Tygodnia Kodowania jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy, niezależnie od wieku płci i wykształcenia, może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem. Chęć udziału w Code Week Polska zgłosiło już kilkaset placówek edukacyjnych z całego kraju.

Także nasze Gimnazjum włączyło się w obchody Tygodnia Kodowania. Pierwszym punktem tych obchodów była krótka audycja radiowęzłowa wyemitowana 12 października. Dużo można było dowiedzieć się z plakatów rozwieszonych w wielu miejscach szkoły.

Code Week Polska Mistrzowie Kodowania


W tym roku szkolnym nasze Gimnazjum przystapiło do programu "Mistrzowie Kodowania". W ramach tego projektu uczniowie klasy 1a i 1 f oraz chętni uczniowie z klas drugich mają zajęcia z nauki programowania. Wszyscy zainteresowani tym, co robią wspomniani uczniowie, mogli przyjść na chwilę i zobaczyć zajęcia "mistrzów". Odbywają się one we wtorki na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w salach 104 i 113 oraz w piątki na 4 lekcji w sali 104.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów Prezentacja programu Mistrzowie Kodowania

W czwartek rano odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, w której startowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Bartosz Pytlak, Jakub Figura i Adam Pawełko. Natomiast na ósmej godzinie lekcyjnej zostały zorganizowane zajęcia otwarte, na których chętni uczniowie oraz nauczyciele mogli dokładniej zapoznać się z ideą "Mistrzów Kodowania".
Obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole zakończyły się w piątek 16 października. Na korytarzu pierwszego piętra na dużej przerwie, z wykorzystaniem projektora i dużego ekranu, odbyła się prezentacja programu "Mistrzowie Kodowania".