Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

We wtorek 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016.

Po mszy świętej i spotkaniu uczniów z wychowawcami w klasach odbył się uroczysty apel. Pani dyrektor Elżbieta Kich – Wiśniewska przywitała wszystkich bardzo serdecznie. Szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Były życzenia owocnej pracy, sukcesów, przyjemnie spędzonego czasu w szkole.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze tak było. 1 września 1939 r. Polska została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy. Rozpoczęła się II wojna światowa - jedno z najtragiczniejszych doświadczeń z historii Polska Europy i świata.

Uroczysty apel zakończyliśmy słowami Jana Pawła II :"Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali". Człowiek, który wymaga od siebie, to osoba, która stara się spełniać w każdej z dziedzin ludzkiego życia. Realizuje ona swoje zamierzenia, stawiając sobie wysoko poprzeczkę. Nieustannie pracujmy nad swym duchem, będąc wytrwałym. Z cierpliwością znośmy porażki i bez pychy cieszmy się z sukcesów.

Wszystkiego dobrego z nowym roku szkolnym!