Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM”

gimskorpionlogo gmina polkowice

Nadleśnictwo

  

 

II  OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZOŚCI  PLASTYCZNEJ

 „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM"

 pod hasłem „ KWIATY POLNE I LEŚNE”

Pod honorowym patronatem
Burmistrza Polkowic 
Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubin

Organizator:                                                                                                                                 
Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach
Skorpion Polkowice

Sponsorzy : 
Gmina Polkowice
Nadleśnictwo Lubin
Rada Rodziców z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

Konkurs Plastyczny „Kwiat dziełem doskonałym” jest zaproszeniem skierowanym do dzieci, młodzieży  i ludzi starszych. Celem konkursu jest rozbudzenie  zainteresowania  różnymi gatunkami kwiatów rosnących w Polsce oraz nawiązanie współpracy przez mieszkańców z różnych regionów kraju w zakresie ochrony przyrody ojczystej.

 

I CELE KONKURSU:

* doskonalenie umiejętności wyrażania siebie poprzez sztukę,
* zachęcenie do aktywnej formy spędzania wolnego czasu i wykorzystania pieszych wycieczek, do poznania piękna jakim jest nasza przyroda , ze szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę przyrody na terenach leśnych,
* rozwijanie umiejętności obserwacji oraz przenoszenie zaobserwowanych zjawisk, na język sztuki,
* nabywanie umiejętności logistycznych przez uczniów (uczniowie współorganizatorami konkursu),  

II. Przedmiot i warunki konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 4 roku życia oraz młodzieży, dorosłych i seniorów.

2. Uczestnicy przygotowują samodzielne prace plastyczne inspirowane obserwacją świata kwiatów, z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

Zapraszamy już dzisiaj do III edycji naszego konkursu „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM 2018” pod hasłem „KWIATY POD OCHRONĄ”                    

1. Przyjmowane będą prace płaskie i przestrzenne – różne techniki – prosimy nie używać materiałów nietrwałych i sypkich.

2. Prace płaskie można  wykonać  w formatach A4 - A2. Nie należy ich składać, oprawiać  ani rolować!                         

3. Praca przestrzenna powinna mieć wymiary nie większe niż 40 cm x 40 cm.

4. Nie dopuszcza się prac zbiorowych.

5. Każdy autor  może złożyć w konkursie od dwóch fotografii  w formacie min. 21 – 30 cm,  które stanowią komplet o tematyce konkursowej oraz zapis cyfrowy na CD.

6. Prace powinny być opisane - to jest posiadać imię i nazwisko, wiek autora, nazwę kwiatka naukową i łacińską, adres zamieszkania, dane opiekuna artystycznego, telefon kontaktowy, e-mail.                                 

7. Jeżeli uczestnik konkursu dostarczy więcej niż 1 pracę, to może otrzymać  tylko 1 nagrodę, natomiast za pozostałe prace (jeżeli zdobędą uznanie jury) może otrzymać kwalifikację do wystawy pokonkursowej za, którą otrzyma  dyplom  kwalifikacji na wystawę.

III POSTANOWIENIA KOŃCOWE
* Złożone do konkursu prace pozostają własnością Organizatora.
* Organizator zastrzega sobie prawo do prezentacji prac uczestników konkursu w prasie, w internecie oraz wykorzystania ich w inny sposób w celach promocyjnych organizatorów oraz gminy i  nadleśnictwa.
*  Organizator zastrzega sobie możliwość publikowania prac w różnych formach.
*Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją warunków regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu  lub w przypadku osób niepełnoletnich przez ich prawnych opiekunów  dla potrzeb promocyjnych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997r. (Dz. U. z 2016 r. nr 101, poz.922
* Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
* Organizator nie pokrywa kosztów związanych z udziałem uczestników w uroczystości  wręczenia nagród.
* Nagrody nieodebrane podczas finału Konkursu można odebrać do 30 sierpnia 2017 r.  
* Na odwrocie każda praca powinna być podpisana danymi dotyczącymi poszczególnych uczestników -Imię, nazwisko i wiek uczestnika, nazwa naukowa i łacińska kwiatka, adres zamieszkania lub placówki na terenie, której praca została wykonana oraz danymi opiekuna artystycznego.
* Chętni do udziału w konkursie zobowiązani są do przesłania wykonanych prac wraz z formularzem zgłoszeniowym w nieprzekraczalnym terminie - do 28 lutego 2017 r. 

 IV. OCENA PRAC KONKURSOWYCH ORAZ PRAWA I OBOWIĄZKI ORGANIZATORA:

  1. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
  1. Organizator powoła jury, które zdecyduje o zakwalifikowaniu prac do konkursu, zakwalifikowaniu prac na wystawę oraz przyznaniu nagród.
  2.  W kryteriach oceny zostaną uwzględnione: zgodność z tematem, oryginalność, jakość wykonania, wyraz artystyczny, oryginalność, stopień trudności wykonania.
  3.  Nagrody przyznawane będą w sześciu kategoriach wiekowych:
    grupy przedszkolne (4-6 lat), klasy I – III szkół podstawowych, klasy IV – VI szkół podstawowych, klasy I – III gimnazjów, szkoły średnie  i od 19 lat wzwyż.
  4. W zależności od ilości zgłoszonych prac płaskich i przestrzennych będą rozpatrywane w osobnych kategoriach.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  w kwietniu  2017 r.

Informacja o wynikach konkursu ukaże się na stronie internetowej Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach do końca kwietnia .

W przypadku wielu prac, do przesyłki należy dołączyć  listę zbiorczą autorów  prac opatrzoną pieczęcią placówki. Bez listy zbiorczej prace nie będą podlegały ocenie jury.

Przesłane prace przechodzą na własność Organizatora.

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy odbędzie się w maju 2017 roku w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach  ul. Ociosowa 3.

Informacja  o dniu i godzinie wernisażu ukaże się na stronie internetowej szkoły wraz z protokołem pokonkursowym.

Organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w regulaminie konkursu. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc od 16.00- 18.00 na numer  telefonu 665951967 lub od godz. 8.00-15.00 na nr  76 845 69 43, 76 845 65 15.

Organizator: Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach, Skorpion Polkowice

Termin zgłoszeń: 28/02/2017

Termin rozstrzygnięcia: w kwietniu

Termin ogłoszenia wyników: w  maju

Nagrody: rzeczowe

Przedział wiekowy: od 4 lat

Region: ogólnopolski

Koordynator konkursu : Małgorzata Wacińska

Protokół

II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

„KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM”

KWIATY POLNE I LEŚNE

 

OBJĘTEGO HONOROWYM PATRONATEM PRZEZ:

* WIESŁAWA WABIKA BURMISTRZA POLKOWIC

*MARKA NIERUCHALSKIEGO NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA LUBIN

SPONSORZY NAGRÓD:

GMINA POLKOWICE, NADLEŚNICTWO LUBIN, RADA RODZICÓW GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II W POLKOWICACH,

TADEUSZ ZIELIŃSKI STUDIO FOTO VIDEO POLKOWICE, MARCIN FURMANN

Organizatorzy konkursu:

GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II W POLKOWICACH

SKORPION POLKOWICE. POLKOWICKIE STOWARZYSZENIE SPORTU I i AKTYWNEJ REHABILITACJI

W dniu 30 marca 2017 r.  jury w składzie:

Przewodnicząca komisji: KRYSTYNA POPIELSKA– instruktor plastyki

Członkowie: Ewelina Róg, Marcin Furmann, Rafał Owczarek, Robert Królikowski, Tadeusz Zieliński dokonali  kwalifikacji i oceny nadesłanych prac.

  1. Jury oceniło 2677 prac w 7 kategoriach
    1. grupy przedszkolne ( 4- 6 )
    2. klasy I – III szkół podstawowych
    3. klasy IV – VI szkół podstawowych
    4. klasy I – III gimnazjów
    5. szkoły średnie
    6. od 20 lat wzwyż
    7. placówki specjalne
    8. oraz fotografia
  2. Jury oceniając prace brało pod uwagę następujące kryteria: - zgodność z tematem - interpretacja własna tematu - walory artystyczne - kompozycja - warsztat pracy – swoboda posługiwania się wybranymi technikami.
  3. Komisja przyznała: 6 nagród specjalnych, 40  równorzędnych nagród,  99 wyróżnień oraz 106 kwalifikacji do wystawy pokonkursowej.
  4. Sukcesy  uczestników w kategorii szkoły specjalne oraz w kategorii - fotografia zostały przedstawieni w poszczególnych kategoriach wiekowych.

NAGRODY SPECJALNE

NAGRODA BURMISTRZA POLKOWIC WIESŁAWA WABIKA

*Sandra Poniewierka 16 lat, Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1  Polkowice, op. Małgorzata Wacińska

NAGRODA NADLEŚNICZEGO NADLEŚNICTWA  LUBIN  MARKA  NIERUCHALSKIEGO

*Rachela Pawlak lat  12, głóg, czosnek, konwalia, Młodzieżowy Dom Kultury Katowice, op. Bogdan Borowski

NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II ELŻBIETY KICH – WIŚNIEWSKIEJ

*Anna Jabłońska lat 9, mniszek lekarski, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”  Zamość, op. Maria Śliczniak

NAGRODA PREZESA STOWARZYSZENIA “ SKORPION”  FILIPA  RODZIKA

* Wanda Musiał lat 63, powój plamisty, Dąbrowa Wieluń

NAGRODA RADY RODZICÓW GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II

*Natalia Popielska 12 lat, cykoria podróżnik,Szkoła Podstawowa nr 2 w Goleszowie Dużym, op. Joanna Łukasińska

NAGRODA MIĘDZYSZKOLNEJ PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ W GIMNAZJUM NR 1 W POLKOWICACH

*Alicja Wiśniewska lat 14, maki, chabry, Zespół Szkół Złowieś Wielka, op. Alicja Żelazek

OsiągnięciaImię i nazwiskoWiek ucz.Zaprezentowany kwiatSzkoła/placówkaMiejscowośćOpiekun artystyczny
Kategoria wiekowa 4 - 6 lat
nagrody Oliwia Kulczycka 6 Niezapominajka Leśna Młodzieżowy Dom Kultury Lubin Anna Pechytiak
Maja Kryńska-Ogrodowczyk 6 Maki i Stokrotki Przedszkole nr 77 "Tęczowe Siódemki" Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Oliwia Klejn 5 Różne Kwiaty Pracownia Sztuki Dziecka Galeria Działań Warszawa Irena Moraczewska
Emilia Pieścik 6 Stokrotki i Dzwonki Przedszkole nr 77 "Tęczowe Siódemki" Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Hania Kaleta 5 Bratki Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Ada Barciok 6 Bniec Czerwony Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół "Przygoda" Rybnik Katarzyna Michalik-Kiszka
wyróżnienia Kaja Szot 6 Wrotycz pospolity Młodzieżowy Dom Kultury Lubin Anna Pechytiak
Zuzanna Kowalska 6 Wiciokrzew Pomorski Galeria Autorska GAJ Grębocin Urszula Gajtkowska
Lena Walczyńska 6 Pierwiosnek Wyniosły Pałac Młodzieży Nowy Sącz E. Barniszewska-Kozioł
Lena Runau 6 Rumianek Miejski Dom Kultury Rumia Beata Went
Iga Pietraszko 4 Konwalia Majowa Indywidualnie Łódź Magdalena Pietraszko
Michał Matkowski 6 Mniszek pospolity Gminne Przedszkole nr 2 Trzcianka Borzena Pieńkowska
Małgorzata Wiśniewska 6 Mak polny Przedszkole nr 121 Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Julia Owinska 6 Dzika róża Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Edyta Owinska 6 Dzika róża Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Iga Kujawska 6 Mak polny Przedszkole nr 121 Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Edyta Owinska 6 Stokrotki Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Alicja Dąbrowska 5 Stokrotka pospolita Przedszkole nr 121 Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Maciej Żółtaszek 6 Bratki Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Sonia Liśkiewicz 6 Chaber Bławatek Gminne Centrum Kultury Żórawina Waldemar Duda
Kwalifikacje do wystawy Kalina Jaskierska 6 Storczyk plamisty Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Blanka Dudzińska 6 Chaber Szkoła Podstawowa nr 14 Gdańsk Zdzisława Głowienka
Milena Dudek 6 Mak polny Szkoła Posdtawowa nr 14 Gdańsk Zdzisława Głowienka
Laura Olech 6 Fiołek trójbarwny Miejskie Przedszkole nr 24 Zielona Góra Iwona Bela
Lena Witkiewicz 6 Szałwie lekarska Przedszkole nr 11 Gdynia Małgorzata Skwiercz
Nadia Maćkiewicz 6 Goryczka trojeściowa Galeria Autorska GAJ Grębocin Urszula Gajtkowska
Barbara Klecha 5 Knieć błotna Przedszkole Niepubliczne Gdańsk Wanda Jewstafiew
Hanna Walczak 5 Róża dzika Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne Wrocław Agnieszka Suowerska-Zamorska
Oliwia Sadowska 5 Pełnik Europejski Galeria Autorska GAJ Grębocin Urszula Gajtkowska
Emilia Gracz 4 Stokrotka pospolita Przedszkole Niepubliczne Sława Natalia Gendera
Dominika Choróbczyk 5 Mak Młodzieżowy Dom Kultury Kielce Eliza Głowacka
Pola Wolska 5 Stokrotka Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska

Maja Kącz

5 Gwiazdnica Gajowa Młodzieżowy Dom Kultury Lubin Anna Pechytiak
Kategoria wiekowa 7 - 9
nagrody Sara Górecka 8 Gorczka Trójeściowa ? Nowy Sącz E. Barciszewska Kozioł
Amelia Głowska 9 Mak Polny Zespół Szkół Specjalnych Lublin Magdalena Batyra
Amelia Zychowicz 8 Mak polny Gminne Centrum Kultury Żórawina Waldemar Duda
Hanna Nocuń 9 Przetacznik Młodzieżowy Dom Kultury Lubin Anna Wiśniewska
Kornelia Typek 7 Wrotycz pospolity Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni" Zamość Maria Śliczniak
Szymon Socha 7 Różne kwiaty Gminny Ośrodek Kultury Nielisz Justyna Malinowska
Monika Swędzioł 9 Rózne kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Natalia Żuchowska 9 Rózne kwiaty Szkoła Postawowa Tuszyma Agata Borkowska-Gazda
Anna Szostek 7 Ziarnopłon wiosenny Szkoła Podstwowa nr 14 Gdańsk Zdzisława Głowienka
Joanna Słaby 9 Rózne kwiaty Gminny Ośrodek Kultury Biały Dunajec B. Świderska-Środa
wyróżnienia Dominika Bierka 8 Różne Kwiaty Szkoła Podstawowa nr 2 Słupsk Iwona Ludwikowska
Julianna Kopala 9 Rózne kwiaty Szkoła Postawowa Tuszyma Agata Borkowska-Gazda
Konrad Nocoń 9 Mlecz polny Szkoła Podstwowa nr 11 Rybnik Katarzyna Michalik-Kiszka
Cycylia Celhoun 8 Mak polny Gminne Centrum Kultury Żórawina Waldemar Duda
Hanna Jagła 9 niezapominajka Pałac Młodzieży Nowy Sącz Agata Rolka
Amelia Ciclic 8 pierwiosnek Pałac Młodzieży Nowy Sącz Agata Rolka
Aleksandra Kułakowska 7 Chaber bławatek Galeria Autorska GAJ Grębocin Urszula Gajtkowska
Patrycja Bogacz 9 Dzika róża Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubińska
Maja Marczuk 9 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Barbara Wielgat 9 Mak polny Dom kultury Łapy Ewa Stranc
Aleksandra Chlaściak 9 Złocień baldachogroniasty Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół "Przygoda" Rybnik Katarzyna Michalik-Kiszka
Agata Konderak 9 Mak polny Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" Lublin Magdalena Ciężak
Agata Przybylska 9 Przylaszczka Pospolita Szkoła Podstawowa nr 70 Poznań Karolina Szymkowiak
Anna Jabłońska 9 Prawoślaz lekarski Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni" Zamość Maria Śliczniak
Karolina Kozłowska 9 Rózne kwiaty Szkoła Podstawowa nr 2 Słupsk Iwona Ludwikowska
Maja Grzegorczyk 8 Krokusy Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Jakub Filipel 9 Różne Kwiaty Indywidualnie Nowy Sącz E. Barniszewska-Kozioł
Emilia Studentowicz 8 Gorczyca wszesna Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Kwalifikacje do wystawy Krzysztof Sacharewicz 8 Bieniec Biały ZS z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego Bielsk Podlaski Anetta Artemiuk
Ida Warzęcha 9 Chabry Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Martyna Plewa 9 Chabry Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Kalina Wabik 8 Mniszek Pospolity Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gim. Nr 1 Polkowice Małgorzata Wacińska
Julia Fuczyło 8 Stokrotka Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gim . Nr 1 Polkowice Małgorzata Wacińska
Oliwia Niemczyk 8 Chabry Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Antonina Czerwińska 7 Stokrotka Szkoła Podstawowa nr 16 Warszawa Bożena Dybowska
Maria Strzałka 7 Różne Kwiaty Szkoła Podstawowa nr 5 Biłgoraj Dorota Brzozowska
Amelia Salamon 9 Lilia Złotogłów Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół "Przygoda" Rybnik Katarzyna Michalik-Kiszka
Marlena Warwas 9 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Zofia Ryży 9 Cynturia Pospolita Pracownia Plastyczna Studio ACM Gliwice Agnieszka Chrzanowska-Małys
Karolina Pytlik 9 Bagno Zwyczajne Młodzieżowy Dom Kultury Zamość Magdalena Majer
Marlena Gadzińska 9 Przylaszczka Gminne Centrum Kultury Żurawina Waldemar Duda
Wiktoria Wolniaczyk 7 Różne Kwiaty Szkoła Podstawowa nr 30 Dąbrowa Górnicza Małgorzała Piątek
Karolina Mazur 8 Ostrorzeń Lancetowaty Szkoła Postawowa nr 5 Biłgoraj Dorata Brzozowska
Zuzanna Lewandowska 8 Rózne kwiaty Szkoła Podstawowa nr 298 Warszawa Ewa Rodebald
Martyna Nowak 9 Różne Kwiaty Pałac Młodzieżowy Nowy Sącz Agata Rolka
Oliwia Lewandowska 8 Pełnik Europejski Ognisko Prazy Pozaszkolnej nr 1 Sosnowiec Marta Lachor-Winiarska
Martyna Barska 8 Mniszek Lekarski ZSO nr 5 Lublin Elżbieta Prokop
Rita Kowalska 8 Różne Kwiaty Szkoła Podstawowa nr 5 Biłgoraj Dorota Brzozowska
Paulina Jabłońska 7 Pierwiosnek Wyniosły Szkoła Podstawowa nr 14 Gdańsk Zdzisława Głowienka
Weronika Zarębska 7 Maki i Rumianki Szkoła Podstawowa nr 5 Biłgoraj Dorota Brzozowska
Hanna Drożdziel 8 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Natalia Kluczyńska 8 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Ewa Tomas-Modlich
Maja Sudolska 9 Dziewanna Młodzieżowy Dom Kultury Lublin Magdalena Ciężak
Kategoria wiekowa 10 - 12
nagrody Damian Kryh 10 l Krokus Zespół Szkół Specjalnych Lublin Magdalena Batyra
Zuzanna Drozdek 11

Dzwonek Poknyublisty Jednostronny

Pałac Młodzieży Nowy Sącz E. Barciszewska-Kozioł
Patryk Majka 12 Lilia Złotogłów Pałac Młodzieży Nowy Sącz E. Barciszewska-Kozioł
Michał Truchan 12 Chaber Zaspół Szkół Integracyjnych Lubin Irena Oleksyn
Rachela Pawlak 12 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Judyta Kuduk 10 Koniczyna Pagórkowa Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak Zamość Maria Śliczniak
Oliwia Ganor 12 Mak Polny SCS Zamek Sielewki Sosnowiec Ada Pionka
Amelia Skiba 11 Chaber Łąkowy Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubiańska
Amelai Klejnowska 12 Mlecz i Dmuchawiec Społ. Szkoła Podstawowa Toruń M. Puciata-Mroczynska
Maja Gołąb 11 Różne Kwiaty Pracownia Artystyczna Studio ACM Gliwice Agnieszka Chrzanowska-Małys
wyróżnienia Lucjan Orłowski 10 Mak Zespół Szkół Specjalnych Siemiatycze Wioletta Zalewska
Aleksandra Rułka 10 Perukowiec Podolski Młodzieżowy Dom Kultury Rzeszów Dominika Mróz Toton
Fabian Fyda 10 Złocień Właściwy Pałac Młodzieży Nowy Sącz E. BarCiszewska-Kozioł
Weronika Sebat 11 Mak Młodzieżowy Dom Kultury Kielce Eliza Głowacka
Zofia Cymerska 12 Mak Polny Zaspół Szkół Publicznych nr 6 Żyradów Dorota Misiak
Laura Sawa 11 Rosiczka Młodzieżowy Dom Kultury Kielce Eliza Głowacka
Dominika Pawlak 12 Szafirek Szkoła Podstawowa nr 14 Tomaszów Mazowiecki Beata Śliwińska
Katarzyna Kowalczyk 12 Mlecz zwyczajny Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" Lublin Magdalena Ciężak
Weronika Kubik 11 Niezapominajki Szkoła Podstawowa Klenica Wioletta Capowska
Zuzanna Kłosko 12 Mak Polny Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Wiktoria Oleksiewicz 10 Pierwiosnek Wyniosły Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Zuzanna Walczuk 12 Mak Polny Szkoła Podstawowa nr 2 Bielsk Podlaski Daniel Gromacki
Viktoria Olczyska 11 l Stokrotka Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gim . Nr 1 Polkowice Małgorzata Wacińska
Karolina Malik 11 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Aleksandra Stradałowicz 12 Chaber Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Monika Wolny 11 Jastrun Właściwy Pracownia Plastyczna GIR-a Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Milada Więckowska
Nina Siarkiewicz 12 Łubin Szkoła Podstawowa nr 14 Tomaszów Mazowiecki Mirosława Płacheta
Natalia Kośmider 10 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Dominika Śmiecińska 11 Stokrotka Szkoła Podstawowa nr 303 Warszawa Julita Krygiel
Agnieszka Płońska 10 Zawilec Gajowy Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Gabriela Siwiec 12 Mlecz Szkoła Podstawowa nr 2 Bielsk Podlaski Daniel Gromacki
Kwalifikacje do wystawy Natalia Burno 11 Różne Kwiaty Zespół Szkół Publicznych nr 6 Żyradów Dorota Misiak
Maria Budz 12 Budziszek Łąkowy Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Julia Fryźlewicz 10 Omiek Kozłowiec Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Mateusz Wanik 11 Sasanka Zwyczajna Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 Sosnowiec Maria Lachor-Winiarska
Szymon Gil 12 Maki i Stokrotki Szkoła Podstawowa nr 5 Rzeszów Urszula Moskwa-Romańczuk
Julia Piontek 12 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Ewa Tomas-Modlich
Salomea Kłobuch 12 Mniszek Pospolity Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubiańska
Małgorzata Brząkała 11 Ślaz Dziki Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubińska
Emily Serwin 11 Kosmos podwójnie pierzasty Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Julia Duda 12 Mak Polny Szkoła Podstawowa nr 2 Bielsk Podlaski Daniel Gromacki
Maja Blady 11 Różne Kwiaty Szkoła Podstawowa nr 303 Warszawa Julita Krygiel
Nadia Czochara 10 Różne Kwiaty Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 Stalowa Wola Ewa Konieczny  
Julia Zając 12 Krokus Szkoła Podstawowa nr 14 Tomaszów Mazowiecki Mirosława Płacheta
Agata Mucha 10 Rumianek Pospolity Pracownia Artystyczna Studio acm Gliwice Agnieszka Chrzanowska-Małys
Michał Wolski 11 Lilia Złotogłów Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 Sosnowiec Marta Lachor-Winiarska
Bogna Kierkowska 11 Obuwnik Pospolity Młodzieżowy Dom Kultury Kielce Eliza Głowacka
Magdalena Oksińska 11 Zawilec Gajowy Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Ostrowiec Świętokrzyski Dorata Dziubek
Patrycja Pajączek 12 Mniszek Pospolity Ośrodek Kultury Niemodlin Michał Graczyk
Joanna Grzeszczak 11 Cykoria Podróżnik Pracownia Plastyczna GIR-a Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Milada Więckowska
Klaudia Niemiec 12 Cykoria Podróżnik Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubiańska
Katarzyna Biernat 12 Mniszek Lekarski Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubiańska
Zuzanna Szarek 11 Cykoria Podróżnik Pracownia Plastyczna GIR-a Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Milada Więckowska
Marta Świeczkowska 11 Mieczyk Dachówkowy Galeria Autorska GAJ Grębocin Urszula Gajtkowska
Klaudia Jastrzębska 11 Krokus Wiosenny Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Katarzyna Brzozowska 10 Mak Polny Publiczna Szkoła Podstawowa Janów Lubelski Stefania Wójcik
Weronika Sujewicz 12 Chaber Gławatek Szkoła Podstawowa nr 3 Koło Renata Wabic-Osowska
Kategoria - gimnazja
nagrody Karolina Wąż 16 Pierwiosnki Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Mielec Urszula Kolano
Aleksandra Szymankiewicz 15 Dziewanna Kutnerowata Indywidualnie Głogów Aneta Lenort
Julia Płońska 14 Czosnek Szczypiorek Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Łucja Strachowiak 15 Różne Kwiaty Młodzieżowy Dom Kultury Katowice Bogdan Borowski
Regina Andrzejewska 15 Naparstnica Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima Kostulin Małgorzata Piłaszewicz
wyróżnienia Oliwia Jagodzka 15 Pierwiosnek Gimnazjum nr 2 Koluszki B. Michniewicz
Kinga Weronika Dudko 13 Ostrorzeń Lancytowaty Gimnazjum im. G. Chodkiewicza Zabłudów Iza Brant-Szahiedewicz
Anna Szydyrowska 15 Ciemiennik Zielony Gimnazjum im. Jana Pawła II Lwówek Śląski Dorota Czerniawska
Agnieszka Kubica 14 Mak Polny Gimnazjum im. Jana Matejki Zabierzów Anna Sternak
Natalia Wojewódzka 14 Świerzbnica Polna Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Daria Zdrodowska 13 Mniszek Pospolity Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Milena Rogóż 13 Różne Kwiaty Indywidualnie Kraków Anna Pomykalska
Aleksanra Alberto 15 Zawilec Gimnazjum nr 18 Lublin Elżbieta Starek
Natalia Szarzec 16 Różne Kwiaty Zespół Szkół Specjalnych Skoczów Irena Bylok
Marta Heinrich 15 Astry Zespół Szkół Specjalnych Skoczów Irena Bylok
Monika Tylec 16 Stokrotka Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Mielec Kinga Wiktor
Piotr Płatek 16 Różne Kwiaty Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Mielec Mariola Jurek
Aleksandra Czechura 16 Mak polny Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Mielec Mariola Jurek
Grzegorz Marciniec 15 Różne Kwiaty Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 Przemyśl Renata Torba
Eryk Radłowski 13 Różne Kwiaty Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Mielec Mariola Jurek
Aleksandra Zamachowska 15 Bodziszek Leśny Gimnazjum im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli Końskie Justyna Soja-Sadowska
Natalia Śmietanka . 16 Wrzos Pospolity Publiczne Gim. Nr 1 Skaryszew Kinga Zakrzewska
Kwalifikacje do wystawy Aleksandra Szymankiewicz 15 Wrotycz Indywidualnie Głogów Aneta Lenort
Andrzej Szablewski 15 Przylaszczka Gimnazjum im. Jana Matejki Zabierzów Anna Sternak
Kinga Spigiel 14 Mlecz Indywidualnie Polkowice Kinga Spigiel
Klaudia Kosmal 15 Koniczyna Łąkowa Gimnazjum im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli Końskie Justyna Soja-Sadowska
Elżbieta Banach 15 Słonecznik Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Dąbrowa Górnicza Katarzyna Kubik
Sara Czakon 16 Maki Zespół Szkół Specjalnych Skoczów Mariola Krajewska-Polaczek
Sylwia Zakrzewska 14 Chaber Łąkowy Zespół Szkół Specjalnych Siemiatycze Małgosia Radziszewska
Piotr Brdej 16 Zerwa Kulista Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima Nowy Sącz E. Barniszewska-Kozioł
Emilia Poleszak 13 Chabry i Maki Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją Lublin Magdalena Ciężak
Daria Wieczorek 16 Przylaszczka Pospolita Gimnazjum w Ożarowicach Ożarowice Irena Witkowska
Natalia Suślik 15 Niezapominajki Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika Zator Katarzyna Brandyz-Gacek
Magdalena Spólnicka 14 Chaber Gławatek Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im Noblistów Polskich Gliwice Gabriela Witkowska-Mnich
Martyna Bonarska 15 Świerzbowica Polna Gimnazjum nr 11 Tychy Anna Wanat
Maryla Wolska 15 krokus Gimnazjum nr 2 Nowy Targ Kabat
Julia Możdżeń 14 Stokrotka Pałac Młodzieży Bogusława II Kostulin Małgorzata Piłasiewicz
Jan Abramowicz 16 Różne Kwiaty Zespół Szkół Torzym Ilona Wojciechowska
Izabela Tutka 14 Mak Polny Powiatowe Gimnazjum Biłgoraj Alina Dzido
Kategoria szkoły ponadgimnazjalne
nagrody Natalia Padykuła 17 Naparstnica Purpurowa Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Mielec Kinga Wiktor
Łukasz Mrożek 19 Chaber Powiatowe Cantrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Justyna Miziołek 17 Mak Polny Indywidualnie Kutno Marzena Żukowska
wyróżnienia Marlena Zdanowicz 17 Chaber Bławatek Hufiec Pracy Stalowa Wola Ewa Bajda
Natalia Jamrozik 19 Krokus Wiosenny Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskie Tarnowskie Góry Paweł Janicki
Krzysztof Rokita 19 Mak Polny ZSO nr 5 Kraków Elżbieta Radoń
Ewa Bocian 17 Błociszek Łąkowy Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gim. Nr 1 Polkowice Małgorzata Wacińska
Sonia Ledwoń 19 Portulatka Wielokwiatowa Zespoł Szkół Artystyczno Projektowych Tarnowskie Góry Paweł Janicki
Karolina Bernacka 19 Bodziszek żałobny Pracownia Plastyczna GIR-a Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Milada Więckowska
Hanna Stanisławska 17 Naparstnica Purpurowa Indywidualnie Ostrzeszów Hanna Stanisławska
Katarzyna Gładych 17 Mak Chodzieski Dom Kultury Chodzież Ewa Gładych
Oliwia Ceglarek 18 Oset Zwisły Indywidualnie Herby Oliwia Ceglarek
Beata Lipińska 18 Różne kwiaty Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Tarnowskie Góry Paweł Janicki
Dorota Cyran 19 Mak Polny   Maków Podhalański Agata Wróbel
Michał Freus 17 Dzwonek Drobny Indywidualnie Bytom Iwona Orlacz
Sonia Ledwoń 19 Mak Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Tarnowskie Góry Paweł Janicki
Oliwia Wilczek 17 Cykoria Podróżnik Pracownia Plastyczna GIR-a Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Milada Więckowska
Kwalifikacje do wystawy Agnieszka Dobrzyńska 18 Fiołek Leśny Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Pułtusk Żaneta Tkaczyk
Dominika Skwarczyńska 17 Mak polny Zespół Szkół Specjalnych Siemiatycze Katarzyna Klimiuk
Aleksandra Przybyło 18 Marchwe zwyczajna Zespół Szkół nr 1 im J. Korczak w Łańcucie Rakszawa Marta Kumorek
Dominika Górna 18 Chaber I Liceum Ogólnokształcące Żywiec Dorota Babińska-Waluś
Justyna Miziołek 17 Chaber Gławatek Indywidualnie Kutno Marzena Żukowska
Aleksandra Przybyło 18 Mak Polny Zespół Szkół nr 1 im J. Korczak w Łańcucie Rakszawa Marta Kumorek
Agata Kościk 18 Mak Polny Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska Zwierzyniec Joanna Bekier
Wiktoria Kotlarz 17 Koniczyna Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika Żywiec Dorota Babińska-Waluś
KATEGORIA 20 +
Nagrody Katarzyna Czarniecka 20 Mniszek Pospolity Zespół Szkół Specjalnych Bielsko Biała Barbara Greń
Izabela Majewicz-Spigiel 46 Cebulica dwulistna Indywidualnie Polkowice Izabela Majewicz-Spigiel
Mirosława Płacheta 53 Słonecznik Indywidualnie Tomaszów Mazowiecki Mirosława Płacheta
Klaudia Musiał 20 Mak Polny Pracownia Plastyczna GIR-a Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Milada Więckowska
Joanna Łabieńska 35 Przebiśnieg Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima Łódź Magdalena Wojtyniak-Sacharz
Irena Maciuszek 55 Kmieć Błotna Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna
wyróżnienia Karolina Barciszewska 24 Sosanka Słowacka Plac Młodzieżowy Nowy Sącz E. Barciszewska
Mirosława Płacheta 53 Liliowiec Indywidualnie Tomaszów Mazowiecki Mirosława Płacheta
Andrzej Błoński 24 Mniszek Pospolity Indywidualnie Dylągówka Andrzej Błoński
Marek Czarnik 36 Wrotycz Indywidualnie Polkowice Agata Baran
Izabela Majewicz-Spigiel 46 Barwinek Indywidualnie Polkowice Izabela Majewicz-Spigiel
Katarzyna Kochańska 28 Mak polny Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Sokołów Małopolski Henryka Boho
Irena Maciuszek 55 Niezapominajka Leśna Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna
Natalia Śmiady 23 Mak Polny Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubińska
Wioletta Cepowska 42 Wrotycz Indywidualnie   Wioletta Cepowska
Lidia Sikończyk 21 Kwiaty Wymyślone 501-636-947 Maków Podchalański Agata Wróbel
Barbara Koziarz 46 Chaber Gławatek Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Sokołów Małopolski Henryka Boho
Wanda Musiał 63 Podgranicznik Pspolity Indywidualnie Dąbrowa Wieluń Wanda Musiał
Marian Zawierucha 60 Podbiał Pospolity Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna
Daniela Żmuda 67 Strorzeń Polny Indywidualnie Polkowice Daniela Żmuda
Anna Cisek 20 Chabar Gławatek Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Sokołów Małopolski Henryka Boho
Kwalifikacje do wystawy Arkadiusz Spigiel 48 Łubin Indywidualnie Polkowice Arkadiusz Spigiel
Elżbieta Barciszewska brak Mniszek Pospolity Pałac Młodzierzowy Nowy Sącz Elżbieta Barciszewska
Marek Czarnik 36 Wyka Indywidualnie Polkowice Agata Baran
Grzegorz Gruszka 20 Przebiśnieg Zespół Szkół Specjalnych Skoczów Mariola Krajewska-Polaczek
Damian Garbarczyk 21 Mak polny Zespół Szkół Specjalnych Bielsko Biała Dorota Jonkisz
Sabina Marszałek 22 Przebiśnieg Zespół Szkół Specjalnych Bielsko Biała Dorota Jonkisz
Joanna Surdek 20 Różne Kwiaty Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 Przemyśl Renata Torba
Krzysztof Grzybowski 22 Krokus Zespół Szkół Specjalnych Bielsko Biała Dorota Jonkisz
Daniela Żmuda 67 Fiołek Polny Indywidualnie Polkowiec Daniela Żmuda
Agnieszka Zdrodowska-Karkosz 47 Kmieć Błotna Indywidualnie Łapy Agnieszka Zdrodowska-Karkosz
Martyna Taraszka 20 Mak Polny Zespoł Szkół Artystyczno Projektowych Tarkowskie Góry Paweł Janicki
Ewelina Wawrzyniak 21 Przylaszczka Pospolita Ostrzeszowskie Centrum Kultury Ostrzeszów Elżbieta Lubińska
Maria Łuszczki 70 Mniszek Lekarski Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Sokołów Małopolski Henryka Boho
Wanda Musiał 63 Szczec Pospolita Indywidualnie Dąbrowa Wieluń Wanda Musiał
Marek Czarnik 36 Chaber Indywidualnie Polkowice Agata Baran
Elżbieta Buganik 56 Mak Polny Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna
Milada Więckowska 54 Różne Kwiaty Pracownia Plastyczna GIR-a Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik Milada Więckowska

Podsumowanie konkursu odbędzie się 5 czerwca 2017 r. o godz.16.00 w Gimnazjum nr 1
w Polkowicach.  Zmiana została dokonana na prośbę uczestników konkursu z odległych stron kraju.
Za zmianę przepraszamy.

Organizator nie pokrywa kosztów związanych z udziałem uczestników w uroczystości wręczenia nagród.

Proszę o potwierdzenie uczestnictwa w uroczystości.

*Nagrody nieodebrane podczas Finału Konkursu można odebrać do 30 sierpnia 2017 r. w sekretariacie szkoły lub inną drogą po uzgodnieniu z organizatorem (na koszt uczestnika konkursu).

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach do 10 czerwca 2017 roku.

Inne miejsca prezentacji wystawy pokonkursowej: Urząd Gminy Polkowice,
Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, Przegląd Społeczności Lokalnej w Polkowicach.

W maju na stronie internetowej szkoły i Gminy Polkowice zostaną umieszczone zdjęcia nagrodzonych prac

 

 

 

 

 

gimskorpionlogo gmina polkowicelogo powiatu polkowickiego

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "KWIAT  DZIEŁEM DOSKONAŁYM"

Protokół

I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

„KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM”

31 maja 2016 roku o godzinie 16:00 w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach odbędzie się podsumowanie

I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM”

objętego patronatem Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika i Starosty Polkowickiego Marka Tramś.

Podczas tej uroczystości odbędzie się koncert z okazji „Dnia Matki”

w wykonaniu CHÓRU „CANTABILE” i ZESPOŁU „DA CAPO ALL FINE” prowadzonego pod kierunkiem Joanny Kący.

SPONSORZY NAGRÓD

GMINA POLKOWICE
STAROSTWO POLKOWICE
RADA RODZICÓW GIMNAZJUM NR 1
IM. JANA PAWŁA II W POLKOWICACH
NADLEŚNICTWO LUBIN

Organizator konkursu:

GIMNAZJUM NR 1 IM. JANA PAWŁA II W POLKOWICACH

SKORPION POLKOWICE. POLKOWICKIE STOWARZYSZENIE SPORTU I i AKTYWNEJ REHABILITACJI

W dniu 29 kwietnia 2016 r.  jury w składzie:

Przewodnicząca: KRYSTYNA POPIELSKA– instruktor plastyki

Członkowie: Agata Baran, Anna Całus, Marcin Furmann, Izabela Wolska, Tadeusz Zieliński dokonało kwalifikacji i oceny nadesłanych prac.

  1. Jury oceniło 1742 prace w 7 kategoriach
    1. grupy przedszkolne
    2. klasy I – III szkół podstawowych
    3. klasy IV – VI szkół podstawowych
    4. klasy I – III gimnazjów
    5. szkoły średnie
    6. od 19 lat wzwyż
    7. placówki specjalne
  2. Jury oceniając prace brało pod uwagę następujące kryteria: - zgodność z tematem - interpretacja własna tematu - walory artystyczne - kompozycja - warsztat pracy – swoboda posługiwania się wybranymi technikami.
  3. Komisja przyznała nagrody, równorzędne wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy pokonkursowej.

OsiągnięcieImię i nazwisko

Wiek
Ucz.

Zaprezentowany
kwiat

Szkoła/
placówka
MiejscowośćOpiekun
artystyczny

Grupa przedszkolna – 4 – 6 lat

I miejsce Pola Harlender 5 mak Przedszkole nr 77 „Tęczowe Siódemki” Wrocław Agnieszka Skowerska - Zamorska
II miejsce Zosia Bafia 6 krokus Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” Zakopane

Hanna Topa

III miejsce

Michalina Słabek

6 słonecznik

Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Konopnickiej

Krasnystaw Agnieszka Żuk - Słabek

Wyróżnienie

Wiktoria Sarnecka

5 chaber Zespół Edukacyjny nr 3, Miejskie Przedszkole nr 24 „Wesoła Żyrafa” Zielona Góra Iwona Bela
Ada Barciok 5 rumianek Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda”; Rybnik Katarzyna Michalik - Kiszka
Jan Szablewski 6 aster Miejski Dom Kultury filia nr 1 Świnoujście Teresa Dawid
Izabela Dudek 4 przebiśnieg Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi Polkowice

Dorota Ochmańska

Mofina Małgorzata

Zuzanna Radziwonka

6 mak polny… Przedszkole nr77 „Tęczowe Siódemki” Wrocław Agnieszka Skowerska - Zamorska

Oliwia Adamczyk

4 krokusy Przedszkole nr 6 z oddziałami integracyjnymi Polkowice

Dorota Ochmańska

Mofina Małgorzata

Alicja Rumowicz 6 róża Warsztaty Plastyczne „Ogród Sztuki” Konstantynów Łódzki Wiesława Przybyło -Cieślik
Antoni Krzęczko 6 krokus Szkoła Podstawowa nr 16 Warszawa Bożena Dybowska

klasy I – III szkół podstawowych

I miejsce

Jakub Jaworski

8 mak Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 „Twoja Przyszłość” Sosnowiec Marcelina Bucka
II miejsce Wiktoria Fryźlewicz  9 mlecz Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Rożek
III miejsce Marta  Kiszka 8 krokus Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik Katarzyna Michalik - Kiszka
wyróżnienia Bartosz Szymański  8 róża Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży KOWALE Wrocław Agnieszka Skowerska-Zamorska
Zofia Wołodkowska - Moszej 9 fuksja Szkoła Podstawowa nr 1 Dębno Ewa Wojciechowska
Celina Hreśka 8 mak Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Skrzypne

Monika Peciak

Amelia Salamon 9 dzwonki Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” Rybnik Katarzyna Michalik – Kiszka
Wojciech Błaszczak 9 róża Polkowickie Centrum Animacji Polkowice Agata Baran
Filip Kanikuła 8 bez czarny Szkoła Podstawowa 1 Polkowice Ewa Mielniczek
Maria Konecka 8 aster Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Racibórz Justyna Cyran
Wiktoria Anioł  7 tulipan Gminny Ośrodek Kultury I Sportu Gromadka Barbara Deberna
Agnieszka Słowik 9 krokus Tatrzańskie Centrum kultury i Sportu „Jutrzenka” Zakopane Urszula Suchorab
Natalia Mizak 8 storczyk plamisty, szelężnik…..

Szkoła Podstawowa nr 5 Im.Księdza Jana Twardowskiego

Biłgoraj Dorota Brzozowska
Nikola Wójciak 8 dzwonki Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Karolina Mertens  9 chaber Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Maja Mettel 8 goździk Szkoła Podstawowa nr 3 Malbork K. Tomasik
Alicja Leek  7 róża „Ogród Sztuki” Konstantynów Łódzki

Wiesława Przybyło- Cieślik;

Rafał Różański 7 maki polne, milek letni…

Szkoła Podstawowa nr 5
Im.Księdza Jana Twardowskiego

Biłgoraj Dorota Brzozowska -
Karolina Łoboz  9 goryczka trojeściowa Klub Osiedlowy Uszatek T.S.M. „Oskard” Tychy

Gabriela Kiełczewska – Słowikowska

Maja Sikora. 9 pierwiosnek, żonkil Szkoła Podstawowa nr 36- świetlica Kraków Marta Wojaczyńska

klasy IV – VI szkół podstawowych

I miejsce

Michał Jędrzejowski

12

słonecznik
odętka biała

-

Bytom

 
I miejsce Anna Jamiołkowska 12 cynia Dom Kultury Łapy

Ewa Stranc

II miejsce Martyna Mazur 12 lilia Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” Zakopane

Urszula Gabryś – Suchorab

III miejsce Daria Para 10 miłek wiosenny Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
wyróżnienia Antonina Golubska 12 sasanka Pałac Młodzieży Gdańsk Małgorzata Strożek
Julita Kowalska 12 przylaszczka pospolita Młodzieżowy Dom Kultury Krasnystaw Agnieszka Żuk – Słabek
Dominika Gnacik 12 cyklame nowe

Szkoła Podstawowa Niepubliczna

Pyrzowice Joanna Miszewska

Wojciech Zwierzyński

12 piwonia Szkoła Podstawowa nr 51 Białystok Zwierzyńska Joanna

Maria Drożdżowska

12 tulipan Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Wrocław Beata Turska

Maria

Drożdżowska

11 słonecznik Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Wrocław Beata Turska
 Natasza Ficner 10 przebiśnieg Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Sompolno Teresa Olczak  -
Hanna Stasiorowska 12 chaber Pałac Młodzieży Gdańsk Małgorzata Strożek
Hubert Piórkowski 11 magnolia Zespół Szkół im. A. Mickiewicza Bielsko Podlaskie Iwona Wesołowska
Natalia Popielska 10 przebiśnieg Szkoła Podstawowa Golesze Duże Joanna Łukasińska
Karolina Nieciecka 9 mak Regionalny Ośrodek Kultury Łomża Justyna Kryszpin-Żmuda;
Karolina Skwierawska 12 ostrożeń lancetowaty Zespół Szkół Publicznych nr 3 Kościerzyn Danuta Landowska
Roman Tatar 11 amarylis Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” Zakopane Urszula Gabryś-Suchorab
Emilia Miąsik 10 maki Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Racibórz Justyna Cyran

klasy I – III gimnazja

I miejsce Daria Będkowska 16 rosiczka Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 Tychy Adam Niesyto
II miejsce Julia Magrean 15 agawa Plac Młodzieży Gdańsk

Małgorzata Strożek,

III miejsce Weronika Kudzin 15 słonecznik Gimnazjum nr 2 im. M. Skłodowskiej - Curie Polkowice Krystyna Bajon
wyróżnienia Kamila Przyczynek 15 powojnik hania Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego Gimnazjum nr 2 Legionów Jadwiga Świderska
Szymon Sadowski 14 dawidia chińska,hibiscus Zespół Szkół Publicznych nr 3 (Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3) Żyrardów Elżbieta Lipska

 Adam Głąb

16 róża Gimnazjum nr 4 im. Romualda Traugutta Jasło Grzegorz Tomkiewicz
Ewa Bocian 16 krokusy Gimnazjum nr 1 im Jana Pawła II Polkowice Małgorzata Wacińska

Katarzyna Psykała 

15 krukusy Gimnazjum nr 2 im. M. Skłodowskiej - Curie Polkowice Krystyna Bajon
Katarzyna Chiżyńska 16 niezapominajki Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II Polkowice Marta Żmuda
Hanna Tarasienko 16 chaber - Rozgarty -
Karolina Krupa 14 mak Młodzieżowy Dom Kultury Gorlice Grzegorz Karpiński
Julia Wilczyk 15 słonecznik zwyczajny Gimnazjum nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie Polkowice Krystyna Bajon
Kamila Krzyszczyk 16 irys Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im Kazimierza Wielkiego Częstochowa Anna Langier

Zuzanna Płońska

15 tulipan Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Patrycja Płońska 15 mak Dom Kultury Łapy Ewa Stranc
Natalia Wojewódzka 13 czosnek szczypiorek Dom Kultury Łapy Ewa Stranc

szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce Katarzyna Wacińska 18 róża Zespół Szkół im Narodów Zjednoczonej Europy Polkowice Małgorzata Wacińska
II miejsce Nina Dziwoki 18 groszek pachnący Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik Katarzyna Michalik-Kiszka
III miejsce Oktawia Gwiaździńska 17 sasanki zwyczajne Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Kalisz Pomorski Teresa Stąporek,

Wyróżnienia

Tomasz Śmigla 16 mniszek lekarski Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek Kraków Kinga Gędłek
Katarzyna Jankowska 17 groszek pachnący Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy Polkowice Iwona Marciniak
Katarzyna Wacińska 18 róża Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy Polkowice Małgorzata Wacińska
Oliwia Kaczmarek 18 kwiaty polne Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury Sompolno Teresa Olczak
Aleksandra Grabowska 17 kwiaty polne Liceum Ogólnokształcące Biłgoraj

Anna Dobraczyńska

Hubert Sroka 17 chaber Liceum Ogólnokształcące Konin Renata Bielińska

placówki specjalne

I miejsce Wiktoria Wielowska 15 mak Szkoła Muzyczna I stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Kraków Maria Karasiewicz
II miejsce Magdalena Wichert 15 kalia żółta Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Suwałki Marzena Giezek
III miejsce Agnieszka Górska 35 lilia wodna Fundacja AC Warsztaty Terapii Zajęciowej Białystok Agata Porowska
wyróżnienia Konrad Obarski 20 słoneczniki Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Starachowice Teresa Woś

Monika Kisielewska

22 tulipany Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Suwałki Marzena Giezek
Adrian Dąbrowski 16 kalia żółta Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Suwałki Marzena Giezek
Weronika Leśko 15 mlecz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Hajnówek Kamila Muśko-Parfieniuk
Przemysław Ziomko 17 mak Zespół Szkół Specjalnych przy DPS Matczyn Agnieszka Borowiec

Paulina Karwacka

12 słonecznik Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Starachowice B. Dudkiewicz

Katarzyna Kochańska

18+ kaczeńce Klub Twórców Sztuki „Art-dekor” Małopolskim Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokołów Małopolski Henryka Boho
Martyna Podgórska 15 słonecznik Gim. nr 8 przy specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 Przemyśl Renata Torba
-Katarzyna Kochańska w Osoba dorosła magnolie

Klub Twórców Sztuki „Art-dekor”

Małopolskim Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

Sokołów Małopolski Henryka Boho

Od 19 roku wzwyż

I miejsce Julita Nowakowska 22 psia róża Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 Bydgoszcz Waldemar Zyśk
I miejsce Marian Zawierucha 59 magnolia Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna
II miejsce Irena Maciuszek 55 śnieżyca wiosenna Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna

Wyróżnienia

Barbara Jędrzejas 46

Zachyłek
Coreopsis major Walt

- Zabrze -
Joanna Piesiak 25 makówka Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście Wrocław Joanna Sekuła
Agnieszka Słoma 42 róża -

Rosochata

-
Agnieszka Zdrodowska-Karkosz 46 nasturcja - Łapy -
Maria Łuszczki emerytka magnolie Klub Twórców Sztuki „Art-dekor” Małopolskim Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokołów Małopolski Henryk Boho
Jolanta Szczygieł dorosła malwy Klub Twórców Sztuki „Art-dekor” Małopolskim Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokołów Małopolski Henryk Boho

wyróżnienia specjalne poza regulaminem

wyróżnienia Mateusz Dajnarowiczus 10 maki Gimnazjum

Mickuny

Litwa

Krystyna Narkiewicz
Beata Pawłowska  9 mlecze i rumianki Gimnazjum

Mickuny

Litwa

Krystyna Narkiewicz
Gabriel Oberlan 9 malwy Gimnazjum

Mickuny

Litwa

Krystyna Narkiewicz

Dominik Szot

12 bukiet Placówka Socjalizacyjno – Interwencyjna „Perspektywa” Polkowice Paulina Świerzewska

Do wystawy zakwalifikowano prace

  Julia Słowakiewicz 8 bławatek Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Emilia Kwak 7 mak Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek

Julita Glądała

8 róża Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” Wrocław Joanna Sekuła
Mirela Janik 10 róża Szkoła Integracyjna Jędrzychów Małgorzata Wacińska

Franciszek Juzek

9 wierzbówka kiprzyca Ognisko Pracy pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik Katarzyna Michalik – Kiszka
Maria Huzarska 8 tulipan Polkowickie Centrum Animacji Polkowice Agata Baran
Wiktoria Bachleda- Szeliga 7 tulipan Tatrzańskie centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” Zakopane Anna Szewczyk
Gabriela Owczaruk 12 ostrożeń lancetowaty Dom Kultury ŁAPY Ewa Stranc
Agata Głąb 8 rdest wężownik Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek
Małgorzata Borowiak 37 chaber łąkowy, bławatek, krwawnik… - Polkowice -
Mikołaj Nowak 11 słonecznik

Centrum Kultury

Kwidzyn Krystyna Humanowska
Andrzej Dziura 5 słonecznik Przedszkole nr 6 Polkowice Izabela Ziomek, Agata Krzyżaniak
Matusiak Bartłomiej 12 mniszek pospolity Zespół Szkół Publicznych nr 3 Kościerzyna Danuta Landowska
Marek Czarnik 20+ róża Polkowickie Centrum Animacji Polkowice Alicja Giejson-Dwernicka
Anna Hetnał 8 dalia ogrodowa Katolicka Szkoła Podstawowa Kraków Karina Freitag

Marian Zawierucha

59 malwa różowa Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna
Marian Zawierucha 59 kosaciec bródkowy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Gromadka Barbara Deberna
Barbara Włoch 20+ strelicje Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID Elbląg Ewa Bednarska-Siwilewicz

Antek Kabziński

15 dzwoneczek dalmatyński Gimnazjum nr 16 Bielsko Biała Katarzyna Hajduk-Markowska
Tomasz Broda 15 śnieżyczka Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych Cieszyn Monika Lenartowicz
Anna Majewicz; 20+ mniszek lekarski - Polkowice -
Bożena Lew 20+ stokrotka - Kraków -

Krystyna Gajaszek

20+ storyczk Polkowickie Centrum Animacji Polkowice Alicja Giejson-Dwernicka
Aleksandra Watała 12 konieczyna - Zabrze Basia Jędrzejas

Karolina Giermak

11 chaber Szkoła Podstawowa nr 26 Białystok Joanna Zwierzyńska
Kinga Spigiel 14 krokus Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II Polkowice -
Kamil Szarpak 16 kalie Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie Polkowice Krystyna Bajon
Nikola Hrabia 8 przebiśnieg Szkoła Podstawowa 95 Kraków Bożena Lew
Karina Wabik 8 stokrotka - Polkowice -
Ewa Kosek 7 mlecz Szkoła Podstawowa 16 Warszawa Edyta Karwowska
Dominika Wiliwińska 16 róża Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Suwałki Marzena Giezek
Stanisław Róg 41 rumianek pospolity - Chocianów -

Wiliwiński
Sebastian

18 mak Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Suwałki Marzena Giezek
Michał Milewski 19 rumianek Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 Suwałki Marzena Giezek
Lucyna Poduch 60 przylaszczka Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID Elbląg Ewa Bednarska
Helena Woźniak dorosla magnolia Klub Twórców Sztuki „Art-dekor” Małopolskim Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokołów Henryka Boho
Anna Hartman 8 lilie Ognisko Pracy pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik Katarzyna Michalik – Kiszka
Anna Siatka 9 oset Ognisko Pracy pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik Katarzyna Michalik – Kiszka
Anna Madeja 6 tulipan Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej Krasnystaw Joanna Kawęcka
Laura Książek 6 słonecznik

Zespół Szkolno – Przedszkolny
Świetlica szkolna

Tomice Teresa Giermek
Bartek Brutt 6 słonecznik Szkoła Podstawowa nr 16 Warszawa Bozena Dybowska
Oga Ozdowy 11 stokrotka Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sompolno Teresa Olczak
Zosia Kurnik 5 stokrotka Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ Maria Mrożek

Samuel LI

16 bratki

Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży

Wrocław Elżbieta Ratajczyk
Zuzanna Sztukowska 14 wilżyna – ononie Gimnazjum Publiczne im. Ireny Sendlerowej Lamki Jerzy Wisniewski
Julia Switała 13 naparstnica wełnista Gimnazjum Publiczne im. Ireny Sendlerowej Lamki Jerzy Wisniewski
Weronika Deć 12 grzybienie, lilie wodne Młodzieżowy Dom Kultury Gorlice Grzegorz Karpiński
Hanna Długowska 6 tulipan Szkoła Podstawowa nr 16 Warszawa Bozena Dybowska
Joanna Pudlik 5 tulipany Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Dobczyce Lucyna Sławińska Targosz
Kacper Rzeczkowski 12 słonecznik Zespół Szkolno - Przedszkolny Kietrz Edyta Szczyrbata – Goździk

 

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach do 20 czerwca 2016 roku.

Inne miejsca prezentacji wystawy pokonkursowej: Urząd Gminy Polkowice, Urząd Powiatu Polkowickiego,
Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

Organizator nie pokrywa kosztów związanych z udziałem uczestników w uroczystości wręczenia nagród.

*Nagrody nieodebrane podczas Finału Konkursu można odebrać do 30 sierpnia 2016 r. w sekretariacie szkoły lub inną drogą po uzgodnieniu z organizatorem (na koszt uczestnika konkursu).